Cykl koncertów ma przede wszystkim przybliżyć muzykę klasyczną i operetkę mieszkańcom powiatu wrocławskiego, dlatego koncerty będą odbywać się w każdej gminie. W repertuarze znajdą się największe przeboje operetkowe, a muzyka przeniesie odbiorców w świat opery, musicalu, a nawet piosenki rozrywkowej.
– W ramach drugiej edycji Festiwalu – Kiepuriada, wielkie widowisko plenerowo-operowo-baletowe „Biała Dama” w Pałacu Krobielowice, „Pocztówka z Lwowa”, czyli piosenki, które dawniej wybrzmiewały w przedwojennym Wrocławiu, ale także we Lwowie. I koncert „Mojej i Twojej Nadziei”, w którym pojawią się absolutnie wszystkie gatunki, jakie zostały skomponowane w historii muzyki – mówi Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.
– Cel festiwalu muzycznego w powiecie wrocławskim jest jeden – kultywowanie tradycji muzycznych, przybliżanie muzyki klasycznej, operetkowej dla mieszkańców powiatu wrocławskiego. Te festiwale, które robiliśmy w poprzednich latach, cieszyły się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy byli bardzo mocno zadowoleni. W związku z tym, my, jako powiat, który chce wychodzić bardzo mocno do mieszkańców powiatu wrocławskiego, postanowiliśmy również w tym roku zorganizować te koncerty – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
Muzyka poważna, jazzowa – od średniowiecza do współczesności. Koncerty będą odbywać się w nietypowych miejscach, na przykład w pałacu w Krobielowicach. Ma to zachęcić mieszkańców do poznawania nowych miejsc, m.in. zabytków powiatu wrocławskiego.
– Niektóre wydarzenia są podwojone, a więc np. w przypadku Kiepuriady zapraszamy do gminy Żurawina i do gminy Mietków. Tak samo koncert „Mojej i Twojej nadziei”, „Pocztówka ze Lwowa” w dwóch różnych gminach. Staramy się też, aby zachęcić mieszkańców powiatu wrocławskiego do takiej aktywnej turystyki kulturalnej, żeby odwiedzać nasze najpiękniejsze zabytki, miejsca nieoczywiste, do prezentacji takich wydarzeń, żeby wspólnie z festiwalem po prostu podróżować – mówi Maciej Michałkowski, Stowarzyszenie Operetka Wrocławska.
– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, bo naprawdę warto. Świetne występy, wiem to z ubiegłego roku. W tym roku artyści obiecują, że będzie lepiej, jeszcze lepiej. W związku z tym, wypada mi tylko zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego na drugi festiwal – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące dat i miejsc można znaleźć na stronie powiatu wrocławskiego. W poprzednim roku wydarzenia festiwalu zgromadziły blisko 2 tysięcy osób.