Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Siechnic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Opieka wytchnieniowa jest kierowana do rodzin z osobami z niepełnosprawnością. W trakcie takiej opieki członek rodziny może wyjść na zakupy, pozałatwiać sprawy albo po prostu odpocząć, podczas gdy dziecko lub senior zostaną pod fachową opieką. Z takiej możliwości będą mogli skorzystać mieszkańcy Siechnic.

Chcemy wesprzeć osoby, które na co dzień zajmują się chorymi dziećmi, ale także seniorami — mówi Joanna Bryłkowska-Hehn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Pilotażowym programem zostanie objętych dziesięć rodzin z terenu gminy.

Czyli mamy piątkę dzieci dla rodziców, których opiekunowie będą świadczyli usługę wytchnieniową i pięć osób starszych — to są osoby dorosłe bądź seniorzy — dodaje kierownik GOPS-u.

Realizatorem projektu opieki wytchnieniowej jest fundacja Imago z Wrocławia. Program jest realizowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, które w połączeniu z pieniędzy gminy dały łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Taka suma pozwoli zapewnić 1200 godzin opieki wytchnieniowej dla siechnickich rodzin.

Osoby z niepełnosprawnością codziennie wymagają wielu prostych czynności, których nie mogą wykonać samemu. Cały ten ciężar spoczywa na rodzinie — tłumaczy Piotr Kuźnik, prezes Fundacji Imago.

Rodziny same zdecydują na ile godzin zechcą podpisać umowę z opiekunem. Umowa może obejmować do czterech dni w tygodniu, w tym także soboty i niedziele. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapowiada kontynuację projektu.

Zapraszamy wszystkie osoby, które są zainteresowane, do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tutaj pracownicy udzielą wszelkich informacji – podsumowuje kierownik GOPS-u.

Program potrwa do końca tego roku.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy