Opowieści z osiedli: Poznaj swoją okolicę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wspólne odkrywanie tajemnic podwórek, czyli opowieści z osiedli. To pięcioodcinkowy serial, który pozwoli na nowo poznać Brochów, Ołbin, Przedmieścia Oławskie i Kleczków. Premierowy odcinek już w sobotę - 25 lipca.

Sąsiedzkie spacery organizowane przez Strefę Kultury Wrocław co roku cieszyły się sporym powodzeniem. Pandemia mocno zmodyfikowała wrocławski spacerownik, tworząc coś zupełnie nowego, z podobną ideą.

Zdecydowaliśmy się Sąsiedzkie spacery zamienić na Opowieści z Osiedli, czyli sąsiedzką superprodukcję. Stworzyliśmy pięć odcinków po 15-20 minut na temat naszych osiedli, gdzie główną rolę odgrywa Szymon Maraszewski, przewodnik, który wcześniej prowadził Sąsiedzkie spacery – mówi Joanna Panciuchin ze Strefy Kultury Wrocław. 

Każdemu odcinkowi będzie towarzyszył inny motyw przewodni. Na sam koniec pojawi się podsumowanie, które odpowie na pytanie gdzie we Wrocławiu można się zrelaksować.

Zaczynamy 25 lipca od zieleni i wtedy udajemy się na Brochów. Następną sobotę spędzimy na Przedmieściu Oławskim tam poszukujemy postaci z przeszłości. Na Kleczkowi szukamy zapomnianych miejsc, a na Ołbinie zupełnie nowe zakamarki – dodaje organizatorka. 

Oprócz rozwijania sąsiedzkich relacji, projekt ma zachęcić do okrywania nowych miejsc, blisko swoich domów.

Liczymy na to, że każdy odcinek przyczyni się do tego, żeby mieszkańcy udali się na spacery, ale sami, bezpieczniej niż w grupie – podsumowuje organizatorka. 

Podwórkowy serial będzie dostępny na stronie i You Tube Strefy Kultury Wrocław, a także Facebooku Sąsiadujemy.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy