„Osiedlowe spacery – ruszaj na Gajowice”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Gajowice to osiedle, które ma na swojej mapie wiele ciekawych miejsc z historią. Są wśród nich osiedlowa cukiernia, piekarnia, pracownie rzemieślnicze i wiele innych. Okazją do tego, aby poznać historię Gajowic jest projekt Mikrograntów „Osiedlowe spacery – ruszaj na Gajowice”.

Celem naszego projektu z jednej strony była aktywizacja mieszkańców, z drugiej strony bardzo zależało nam na zrobieniu, a w zasadzie stworzeniu, działania na osiedlu, na którym za bardzo nic się nie dzieje. Chciałyśmy, żeby nasz projekt był takim katalizatorem zmian i zapoczątkował aktywności sąsiedzkie i kulturalne na Gajowicach – mówi Daga Furmanek, Gajowickie Inicjatorki Twórcze.

Oprócz spacerów, w ramach projektu powstał osiedlowy zin, czyli mały magazyn o osiedlu wraz z mapą wyjątkowych miejsc. To jednak nie wszystko.  

W ramach projektu na chwilę obecną zrealizowaliśmy dwa działania: jest to słuchowisko osiedlowe, w którym właśnie dwójka osób opisuje, jak to osiedle zmieniało się od czasów przedwojennych aż do dzisiaj. Drugim elementem naszego projektu było stworzenie osiedlowego zinu. Bardzo istotnym punktem w zinie jest mapa osiedla, gdzie wyróżniłyśmy trasy, jak trafić do tych miejsc i żeby nie zgubić się w zakamarkach Gajowic – dodaje Daga Furmanek.

Niedługo spotkamy się znów na Gojowicach z mieszkankami i mieszkańcami na gajowickich spacerach. To jest takie wydarzenie, które miało odbyć się w zeszłym roku, ale niestety pandemia pokrzyżowała nam plany. Teraz wracamy z tym samym pomysłem i mamy nadzieję, że już uda nam się spotkać w większym gronie z naszymi sąsiadami i porozmawiać trochę o osiedlu – mówi Sylwia Słowik, Gajowickie Inicjatorki Twórcze.

Spacery zaplanowane są na 19 i 20 czerwca. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. 

Spacery będą trwały maksymalnie dwie godziny. Zobaczymy, jak będzie nam się rozmawiało i ile właśnie nowych historii pojawi się w trakcie. Zapisywać można się, wysyłając do nas wiadomość na adres mailowy gitgajowice@gmail.com. Miejsc jest nie tak dużo w związku z tym, że jeszcze nie możemy się tak swobodnie gromadzić, dlatego polecam się pośpieszyć – dodaje Sylwia Słowik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie facebokowej Gajowickie Inicjatorki Twórcze.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy