Oskar Zięta w Pałacu Królewskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Pałacu Królewskim we Wrocławiu będzie można obejrzeć prace Oskara Zięty. Wystawa jest prezentacją najnowszych dzieł artysty.

Po raz pierwszy w dziejach wrocławskiego muzealnictwa, historia i współczesność połączą się. W przestrzeni barokowego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu, pojawiły się prace Oskara Zięty, autora między innymi instalacji „Nawa” na Wyspie Daliowej.

Mamy do czynienia z artystą, który jest projektantem wnętrz, sztuki użytkowej, architektem, rzeźbiarzem, a jednocześnie organizatorem swojego własnego biura, które przeniósł do Wrocławia — mówi dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia, Maciej Łagiewski.

„Deformacja odbić – odbicia deformacji” obejmuje niemal cały zabytkowy pałac, także wystawę „1000 lat Wrocławia” oraz barokowy ogród. Pośród muzealnej ekspozycji znajdziemy projekty Zięty wykonane z lekkiego, dmuchanego metalu, które tworzą kontrast dla ciężkich i bogato zdobionych ekspozycji stałych.

— W całym muzeum porobiliśmy wiele interwencji. W pałacu trzeba być teraz wrażliwym i patrzeć na rzeczy, które mogą przypominać nasze obiekty — opowiada Oskar Zięta, artysta.

Oprócz tego, na ostatnim piętrze pałacu znajdziemy wystawę typowych dla projektanta luster o różnych kształtach i kolorach.

Nawiązujemy do tradycji pałaców barokowych, w których zawsze była sala lustrzana. Tutaj stworzyliśmy coś podobnego,  taką salę luster, w której wystroju można się odbić — dodaje Oskar Zięta.

W ogrodzie muzeum będzie można również zobaczyć instalację artystyczną Crystal Urban Frames, która ostatecznie zostanie umieszczona na Times Square w Nowym Jorku.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy