Osocze szansą dla chorych na COVID-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stan zdrowia 65-ciu procent chorych na Covid 19 , którym podano osocze ozdrowieńców – wyraźnie się poprawił. Dziś poznaliśmy wstępne wyniki badań klinicznych, które prowadzą lekarze i naukowcy we Wrocławiu. To pierwsze na świecie duże badanie dokumentujące skuteczność leczenia osoczem. I ogromna szansa dla wszystkich chorych.

A tych codziennie przybywa. Ministerstwo zdrowia poinformowało wczoraj o kolejnych prawie 300 zakażonych koronawirusem. Są tez ofiary – zmarło 5 osób. Na świecie koronawirusa wykryto u 13 mln. osób.  Zmarło ponad 570 tys.

Osocze ozdrowieńców podano 25 chorym na początku maja. To pacjenci z  Wrocławia, Bolesławca i Wałbrzycha. Wstępne obserwacje są ogromnie obiecujące.

Projekt  realizują naukowcy  UM we Wrocławiu wraz z lekarzami ze szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej i z RCKiKrwiolecznictwa. To tu trafiają ozdrowieńcy, którym pobiera się osocze dla ciężko chorych na COVID-19.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy