Ostatnia prosta remontu przy ul. Racławickiej. Co tam się zmieni?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się na skrzyżowaniu ulicy Racławickiej ze Skarbowców. Aktualnie można już tutaj zauważyć spore zmiany, między innymi nową sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych oraz ścieżki rowerowe, a to wszystko w ramach przebudowy ul. Racławickiej. Głównym zadaniem tej inwestycji było utworzenie nowych dróg rowerowych, a więc teraz powstało tutaj ponad 500 m ciągu pieszo-rowerowego. Przypomnijmy, że prace na tym odcinku rozpoczęły się w wakacje zeszłego roku. Wykonawca miał na realizację robót 6 miesięcy, ale ze względu na warunki pogodowe termin ten został nieco przesunięty.

To już ostatnia prosta robót budowlanych wzdłuż ulic Racławickiej i Skarbowców. Wszystkie prace mają  być zakończone pod koniec marca tego roku. Nowe ścieżki rowerowe już widać między innymi w rejonie nasypu kolejowego w kierunku ogródków działkowych wzdłuż ul.Skarbowców oraz od strony obiektów sportowych Śląska Wrocław wzdłuż ul Racławickiej. W ramach tej inwestycji droga rowerowa powstaje także wzdłuż al. Piastów. 

Proszę pani, bardzo dobrze. Wreszcie coś się robi. Mam nadzieję, że będzie elegancko dla roweru, dla pieszego i dla każdego. Mam tutaj działkę i tak sobie korzystam z tych terenów. Lekarz powiedział mi, żebym z roweru nie schodził. 

– Cieszy mnie to, tylko jeszcze nie jest to dokończone. Niedawno zrobili tą ścieżkę, teraz robią tam dalej. Więc może będzie ułatwienie.

Jak zmiany to dobrze. Jeśli w dobrą stronę to zawsze pozytywnie do tego podchodzimy. Tym bardziej, że dużo jeździmy na rowerze. Więc przyda się. Wcześniej nie było ścieżek, była droga nieutwardzona, bardzo dzika.

Nie wiem jaka jest koncepcja tej przebudowy, także nie orientuję się. Ale ogólnie dobrze, że coś się zmienia? Chyba tak, na pewno nie będzie gorzej.

Mnie się to podoba, że coś takiego się robi i Polska się rozwija. To jest właśnie dobre – mówią mieszkańcy.

Zdaniem mieszkańców nowy ciąg pieszo-rowerowy zdecydowanie zwiększy atrakcyjność tych terenów. Nawet w tygodniu wielu wrocławian odwiedza to miejsce. Chętni korzystają z górki Skarbowców, jak również ze skweru przy ul. Modlińskiej. 

Cieszę się, że będzie tutaj taki szlak rowerowy dla mieszkańców tego osiedla. Poza tym widzę, że bardzo jest eksploatowany ten teren zielony. Bo całe osiedla powstały, a nie mają takiego zaplecza zieleni czy placu zabaw. Więc jest tu bardzo dużo ludzi – mówi wrocławianka.

Całkowity koszt tej inwestycji to prawie 1,9 mln zł.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy