Ostatnia prosta remontu ul. Komandorskiej we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Remont ul. Komandorskiej zbliża się do końca. Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się tutaj w październiku zeszłego roku i trwały około 3 miesięcy. Jak zaznaczają mieszkańcy, ul. Komandorska od dawna wymagała remontu i naprawy. W ramach tego zadania została między innymi wyremontowana jezdnia z zachowaniem poniemieckiej kostki oraz w niektórych miejscach zostały wyremontowane chodniki, a także w obrębie przejścia dla pieszych zostały obniżone krawężniki. W tej chwili ruch samochodowy odbywa się jednym pasem, ale już w najbliższy weekend to się zmieni.

Remont planowo miał zakończyć się na początku stycznia, ale ze względu na warunki pogodowe przedłużył się do lutego. Zapadnięcia, dziury i łaty asfaltowe powodowały, że ten odcinek drogi był najmniej lubiany przez kierowców.

Samochody najeżdżające na takie wybrzuszenia i zapadnięcia powodowały dodatkowy hałas. Zakres prac przeprowadzonych na jezdni, związany właśnie z przebrukowaniem tej kostki, a więc rozebraniem jej, wyrównaniem, odbudową i przełożeniem od nowa, obejmował 2 tys. m kw. Przy okazji oczywiście wyremontowaliśmy chodniki, tutaj powierzchnia była dużo większa, bo było to aż 3,6 tys. m kw. – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W ramach prowadzonych prac, zgodnie z życzeniem mieszkańców, wzdłuż ul. Komandorskiej wyremontowano także 500 m zatok postojowych oraz peron przystankowy przeznaczony dla komunikacji miejskiej.

Cieszę się, że tak ładnie. Coraz ładniej ten nasz Wrocław. Świetnie, bardzo dobrze. Wcześniej dziury były, wiadomo. Długo tutaj nie było remontu, ale dobrze, że coś tutaj zaczęli.

Bardzo dobrze teraz, nie ma dziur. Mnie się bardzo podoba.

Bardzo mnie się podoba, nie będę z wnukiem jechała po dziurach. Fajnie, że nie zalewają asfaltem, tylko odnawiają to, co było kiedyś – mówią mieszkańcy.

Najbliższy weekend będzie tym weekendem, kiedy już będziemy mogli korzystać z ul. Komandorskiej, jeśli chodzi o ruch dwukierunkowy. Remont obejmował całą ul. Komandorską, a więc od ul. Wielkiej aż do ul. Swobodnej – dodaje Ewa Mazur.

Koszt remontu ul. Komandorskiej to 1,7 mln zł.