Ostatnie dni kampanii. Jakie są nastroje wyborcze wrocławian?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do wyborów parlamentarnych zostało kilka dni. W tym czasie najważniejsze będą emocje wyborców, zwłaszcza tych niezdecydowanych. Zapytaliśmy wrocławian jakie są ich nastroje przedwyborcze.

– Trudno powiedzieć czego tutaj można się spodziewać. Prawdopodobnie obecny rząd dalej cztery lata będzie sprawował władzę, ale należy tutaj powiedzieć, że w zasadzie dla dobra demokracji co dwie kadencje powinna nastąpić zmiana. Tak że tyle bym miała do powiedzenia. Oczekuje pani tej zmiany teraz, po tych dwóch kadencjach PiS? Mój jeden głos raczej nie będzie miał dużego wpływu na to, co się wydarzy. Jeżeli będzie dalej rządził PiS, no to będziemy musieli żyć w tym kraju.

– Jeden głos jest na wagę złota.

– Ważne, żeby mieć wpływ na to, co się dzieje w kraju.

Czego oczekują panie po tej niedzieli?

Dobrych zmian? Nie kłócenia się. To możliwe? Zobaczymy. Pożyjemy, zobaczymy.

– Żeby tak jak jest, żeby było. Przynajmniej dla mnie.

– Dla mnie przede wszystkim będą to pierwsze wybory w życiu. No i żebyśmy też zdecydowali o kraju, w którym będziemy żyli, jeżeli jeszcze nie planujemy się stąd wyprowadzać, a też do tego gorąco zachęcam swoich rówieśników, żeby jednak w Polsce żyć, rozwijać się, zakładać rodzinę i pracować, to jeżeli chcemy, żeby to wszystko owocnie udało się, żeby wszystko się udało, to żebyśmy głosowali na ludzi, których popieramy, żeby Polska wyglądała tak, jak my chcemy.

– Musimy myśleć o swoich wnukach, bo nam już wiele nie zostało. Ale wnuki, prawnuki i powiem, żeby się zmieniło wszystko na lepsze- mówią wrocławianie.

– Wyborcy głosują kierowani dwoma podstawowymi emocjami, nazwijmy to umownie „miłością i nienawiścią”. I sądzę, że obie te emocje będą uruchamiane 15 października. Właściwie już zostały uruchomione, bo ja zakładam, że jeżeli nastąpią jakieś ruchy w sondażach, to one będą, powtarzam, relatywnie niewielkie, chociaż dla samej sceny politycznej mogą znaczyć bardzo, bardzo wiele. Zakładam, że znacząca część wyborców wie już, na kogo będzie głosowała – mówi prof. Dariusz Skrzypiński, Instytut Politologii UWr.

Dla tych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, pomocne mogą okazać się internetowe quizy i latarnik wyborczy. Wszystko zależy od chęci.

– Jest masa na przykład latarników, quizów wyborczych, które pomagają młodym i wszystkim ludziom we wszystkich kategoriach wiekowych wybrać swojego kandydata, wybrać swój komitet. Z każdym z kandydatów można się zapoznać, czy to właśnie na spotkaniach z nimi na ulicy, czy to w mediach społecznościowych, czy w tradycyjnych właśnie. Więc jeżeli ktoś chce, to nie będzie miał problemu – dodaje młody wrocławianin.

Zapytani przez nas wrocławianie liczą, że po nadchodzącej niedzieli nad Polską wyjdzie słońce. 

– Dobrego jutra.

– Zmiany na lepsze.

– Że się coś zmieni na lepsze i mniej będzie tyle kłamstwa i głupich obietnic. Po prostu, żeby zrealizować te obietnice i nie obiecywać gruszki na wierzbie. Najważniejsze chyba w życiu. I zapewnić przyszłość młodzieży- mówią wrocławianie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy