Otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Około 800 uczniów rozpoczęło naukę w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Tutaj wybudowano przejście podziemne, które łączy szkołę podstawową z halą widowiskową- sportową. Uroczyste otwarcie łącznika towarzyszyło inauguracji roku szkolnego 2023-2004. Dzięki łącznikowi dzieci będą mogły bezpiecznie i w każdą pogodę przemieszczać się ze szkoły, na halę widowiskowo-sportową i na zajęcia z wf.

Tutaj wybudowano przejście podziemne, które łączy szkołę podstawową z halą widowiskową- sportową. Uroczyste otwarcie łącznika towarzyszyło inauguracji roku szkolnego 2023-2004.

Dzięki łącznikowi dzieci będą mogły bezpiecznie i w każdą pogodę przemieszczać się ze szkoły,

na halę widowiskowo-sportową i na zajęcia z wf.

Rozpoczęcie roku szkolnego było okazją do tego, aby zaprezentować nowe sale szkolne, a jest ich dziewięć, wyremontowane boisko i dobudowany łącznik podziemny.

Łącznik był kropką nad i przybudowie hali widowiskowo-sportowej i rozbudowie szkoły, dlatego został uroczyście otwarty przez burmistrza Trzebnicy, Marka Długo zimy oraz nową dyrektorkę szkoły, Lucynę Sobczak.

– To jest największa szkoła na terenie gminy Trzebnica i rzeczywiście do tego pięknego kompleksu rozbudowy nowej Szkoły Podstawowej nr 2, budowy hali widowiskowo-sportowej, budowy boiska, placu zabaw, wraz z rozbudową szkoły, łącznik o tyle jest ważny, że łączy halę sportową wraz ze szkołą. Udało się tutaj dobudować dziewięć klasy lekcyjnych.

Rozszerzy to niewątpliwie przestrzeń szkoły, bo przypomnę, że dzieci tak niedawno uczyły się jeszcze na poziomie minus 1, czyli w piwnicy. – mówił burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego pożegnano poprzednią dyrektorkę placówki, Grażynę Kantecką, a zarządzanie Szkołą Podstawową numer 2 w Trzebnicy imienia generała Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” oficjalnie przejęła nowa dyrektorka, Lucyna Sobczak.

– To niesamowite, te wszystkie inwestycje tak jak właśnie hala widowiskowo-sportowa. Po pierwsze, jest to miejsce też naszych spotkań, naszych uroczystości. Nie musimy martwić się o pogodę, a nasi uczniowie w bezpiecznych, komfortowych warunkach mogą tutaj spędzać czas, uczyć się, rozwijać swoje pasje, swoje talenty. -mówiła Lucyna Sobczak dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy

Na uroczystym otwarciu wyremontowanej szkoły najważniejsze były dzieci, które oficjalnie zainaugurowały nowy rok szkolny i chociaż za wakacjami tęskno, to pierwsze dni września przywitały z entuzjazmem.

mogłyby trwać jeszcze tydzień, dwa, ale szkoła tak gdzieś jak fajna,

– ja się cieszę, że jest już szkoła, po tak się nudziłem w domu, siedząc i na wakacjach trochę też,

– ja się czuję dobrze po wakacjach, ale też chciałam iść do szkoły. Mimo wszystko lubię rok szkolny. -ja się bardzo cieszę, że wróciłam do szkoły,

– ja tak samo. – mówili uczniowie SP 2 w Trzebnicy

Inwestycja, z której korzystać będą mieszkańcy Trzebnicy oraz 800 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, kosztowała ponad 10 milionów złotych.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy