Otwarto nowe centrum logistyczne w gminie Syców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy ul. Szosy Kępińskiej w Sycowie odbyło się oficjalne otwarcie magazynu firmy logistycznej 3LP. Magazyn ten ma ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych. Jest to kolejne centrum logistyczne tej firmy, które zostało otwarte na Dolnym Śląsku. Pierwsze takie centrum zostało otwarte w 2016 roku w Siechnicach, a teraz będzie też funkcjonować na terenie gminy Syców.

Firma od jakiegoś czasu funkcjonuje, ale dzisiaj jest oficjalne otwarcie, tak, żeby też zaprzyjaźnić się z lokalną społecznością, potwierdzić swoją obecność na sycowskim rynku pracy – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

W ramach rozwoju szukaliśmy też lokalizacji, która będzie bliżej centrum Polski, bliżej Strykowa, Łodzi, czyli tego hubu logistycznego, takiego centrum, gdzie są wszystkie siedziby firm kurierskich. Doszliśmy do wniosku, że uruchomimy tu magazyn, dlatego że tutaj nie ma magazynów klasy A, nie ma parków logistycznych, nie ma operatorów logistycznych. Z drugiej strony logistycznie jest to bardzo dobra lokalizacja, bo bezpośrednio przy drodze S8, gdzie do centrum Polski da się dojechać w 2 godziny – mówi Maciej Posadzy, prezes zarządu 3LP SA.

Magazyn posiada 18 doków załadunkowych oraz składowy plac zewnętrzny o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych. Obecnie nowo powstałe centrum logistyczne w Sycowie obsługuje 7 partnerów biznesowych i zatrudnia około 25 osób. 

Będziemy się coraz szerzej rozwijać i pojawi się na pewno kilkunastu nowych klientów. Docelowo tych pracowników będzie kilkudziesięciu, czyli przekładając już to na cyfrę, około 50-60 osób w perspektywie kolejnych lat. Na pewno będziemy potrzebować pracowników, którzy wykonują te podstawowe operacje magazynowe. Będziemy szukać pracowników, którzy mają uprawnienia do jazdy wózkami wysokiego składu i na pewno będziemy poszukiwać pracowników, którzy zarządzają procesami tutaj wewnątrz, czyli koordynują pracą poszczególnych brygad na zmianach – mówi Damian Krzympiec, dyrektor operacyjny 3LP SA.

To pociąga za sobą szereg korzyści. Raz wpływy z podatków, dwa nowe miejsca pracy, trzy- mam nadzieję tutaj również jako dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie – że będą to miejsca pracy dla absolwentów liceum, ale również, a może przede wszystkim, dla absolwentów zespołów szkół ponadgimnazjalnych w Sycowie, w których kształcą się uczniowie w zawodzie technik-logistyk – mówi Robert Dziergwa, przewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie.

Bardzo mocno cieszę, bo to jest też bardzo duży sukces wszystkich moich pracowników, którzy przez kilka lat pracowali nad dokumentacją właśnie tego obiektu, który tak naprawdę w planowaniu rozpoczął się kilka lat temu. Dzisiaj namacalnie już funkcjonuje. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijał, a to wydarzenie tylko podkreśli bardzo dobre położenie lokalizacyjne Sycowa, ale też będzie takim impulsem do tego, żeby inni operatorzy logistyczni i wszyscy, którzy chcą w takich magazynach prowadzić swoje działalności gospodarcze, mogli się rozwijać – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy