Otwarto Rozdół w Brzeziej Łące

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Pierwszy Dzień Wiosny dzieci z Brzeziej Łąki zamiast pójść na wagary, przyszły tutaj na oficjalne otwarcie Rozdołu. Miejsca, które służy rekreacji, a dawniej było zaśmiecone i zachwaszczone.

Nazwa „Rozdół” wzięła się stąd, że kiedyś było tu wyrobisko piasku. Później dół zasypano i stał się zachwaszczonym miejscem, gdzie wyrzucano śmieci. Z inicjatywy mieszkańców to miejsce przekształcono w nietypowy płac zabaw, a właściwie w „Nieplac Zabaw” .

– To takie miejsce, które ma zaprzeczać zwykłym placom zabaw, czyli takim, które mają rurki, równą nawierzchnię i plastikowe elementy. Tu ma być naturalnie i z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu – mówi Agnieszka Kaczor-Tykierko, radna Gminy Długołęka.

W Pierwszy Dzień Wiosny oficjalnie otwarto Rozdół w Brzeziej Łące. Jest tu miejsce na grilla, tor rowerowy typu cross country i altanka rekreacyjna, gdzie mieszkańcy mogą spotykać się bez względu na pogodę. To miejsce powstało dzięki pomysłowi i determinacji mieszkańców, którzy najpierw sami sprzątali teren wokół, a później szukali pomysłu na jego zagospodarowanie.

  • Małymi krokami, z mieszkańcami, z radnymi, z urzędnikami dążyliśmy do tego, aby to miejsce powstało. W funduszu sołeckim wyodrębniono środki, żeby powstała koncepcja tego miejsca i z projektantami z Krakowa, którzy stworzyli tę koncepcję, złożyliśmy ją do gminy – mówi Karolina Orłowska, sołtyska Brzeziej Łąki. 

To miejsce mieszkańcy pamiętają jako wstydliwą cześć gminy, a dziś jest tu zarówno część rekreacyjna dla dzieci i młodzieży, jak i dla starszych mieszkańców. Teren Rozdołu znajduje się na pograniczu dwóch miejscowości Brzeziej Łąki i Pietrzykowic. 

– Młodzież będzie miała gdzie funkcjonować. Rozmawiałem z mieszkańcami Pietrzykowic i Brzeziej Łąki i wiem, że dorośli także będą tu przychodzić, żeby pospacerować i miło spędzić czas. I o to nam wszystkim chodziło. Dobra współpraca między ludźmi jest najważniejsza. Pokazaliśmy, że z czegoś, gdzie nie było nic, zrobiliśmy coś fajnego – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Pieniądze na realizacje Rozdołu w Brzeziej Łące w większości pochodzą z budżetu gminy Długołęka oraz z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy