Otwarto wschodnią obwodnicę Oleśnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stało się, otwarto Wschodnią Obwodnicę Oleśnicy. Zadanie to było realizowane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu na odcinku Drogi Wojewódzkiej nr 451. W ramach tej inwestycji powstało niespełna 5 km nowej drogi, a także ciąg pieszo-rowerowy. Prace skończyły się pod koniec listopada, ale oficjalne otwarcie odbyło się 20 grudnia.

Wschodnia Obwodnica Oleśnicy to bardzo ważna inwestycja. Gratuluję wszystkim, którzy mieli w tym udział i przyczynili się do jej powstania. Po drodze powstało kilka obiektów inżynieryjnych, przejazd przez tory, ciągi piesze i rowerowe. Mam nadzieję, że droga będzie służyć mieszkańcom Oleśnicy, ale nie tylko. Podniesie także komfort i bezpieczeństwo w tej części Dolnego Śląska – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Myślę, że spełniają się po części marzenia pana burmistrza domykania komunikacyjnego Oleśnicy. Przed nami jeszcze jakieś małe rzeczy typu stacja kolejowa, dworzec, i myślę, że najważniejsze rzeczy dla Oleśnicy i powiatu oleśnickiego, jeżeli chodzi o transport i sieć komunikacyjną, będą spełnione – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Podpisanie umowy na budowę obwodnicy Oleśnicy nastąpiło w sierpniu 2018 roku, a realizacja robót rozpoczęła się w listopadzie 2020.

Realizacja trwała 12 miesięcy, po czym w zeszłym miesiącu – w listopadzie uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie całego odcinka. W ramach dowiązania do istniejących ciągów komunikacyjnych wykonaliśmy cztery skrzyżowania typu rondo, wykonaliśmy również ciąg pieszo-rowerowy oraz drogi serwisowe, mające na celu obsłużenie przylegających nieruchomości – mówi Adam Barszczyński, dyrektor kontraktu, firma Budimex.

Jest to niezwykle ważna inwestycja, na którą mieszkańcy Oleśnicy czekali 11 lat. 

Jest to inwestycja na drodze wojewódzkiej, ale niezmiernie istotna dla miasta Oleśnica, bo jest elementem wyłączenia tranzytowego ruchu ciężarowego bezpośrednio przejeżdżającego przez środek miasta. Spowoduje ona, że wszystkie samochody jadące w kierunku Wrocławia lub także Warszawy, które chcą dojechać do trasy S8, miną całkowicie centrum miasta, korzystając z bezpiecznej i wygodnej trasy, czyli z Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy – zaznacza Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy.

Koszt budowy Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy to 38 mln zł, z czego 26 mln pochodzi ze środków unijnych, a 4 mln zł ze środków miasta Oleśnica.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy