Pakiet drogowy dla Wrocławia. Miasto przedstawiło plany inwestycyjne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miasto Wrocław przedstawiło pakiet drogowy, który będzie realizowany w najbliższych latach. Niektóre z tych projektów już są na etapie realizacji, a niektóre dopiero będą projektowane. Na liście pakietu drogowego znalazła się między innymi ulica Buforowa, ulica Koszarowa, ulica Powstańców Śląskich, jak również ulica Ruska.

Obecnie na Jagodnie trwa już budowa trasy autobusowej, która zostanie również uzupełniona o trasę tramwajową. Ale miasto również zapowiada, że jeszcze w tym roku przystąpi do zaprojektowania drugiej jezdni wzdłuż ul. Buforowej.

Tu od granic miasta od ulicy Sarniej na całej długości będą dwie jezdnie, które w bardzo dobry sposób skomunikują zarówno obiekty oświatowe istniejące, jak również planowane jeszcze na terenie osiedla Jagodno – mówi Elżbieta Urbanek, dyrektorka Departamentu Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia.

Do przebudowy pójdzie także ul. Reymonta.

Obecnie jest już ogłoszony przetarg na projektowanie tej ulicy. Otwarcie ofert planowane jest na koniec kwietnia. Tak że chcemy w przyszłym roku mieć gotowy projekt na ulicę Reymonta, gdzie też będzie pełna przebudowa infrastruktury zarówno podziemnej, jak i infrastruktury drogowej – mówi Elżbieta Urbanek, dyrektorka Departamentu Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia.

Kolejną długo wyczekiwaną przez wrocławian inwestycją jest remont ul. Pułaskiego.

W tej chwili jesteśmy na etapie wyborów wykonawcy projektu. Otwieramy przetarg 4 kwietnia. Zainteresowanie jest duże, więc liczę, że wybierzemy wykonawcę projektu remontu – mówi Piotr Pań, Wrocławskie Inwestycje.

Remontu doczeka się również ulica Koszarowa. 

Pół kilometra trasy od ulicy Przybyszewskiego do ulicy Sołtysowickiej. Wszyscy znamy tą kostkę, która jest na Koszarowej. Ta kostka zniknie. Udało się uzgodnić z konserwatorem zakres taki, że po prostu wykonamy tam nawierzchnię bitumiczną. Przy okazji poszerzymy ulicę. W tym roku kończymy projektowanie. W przyszłym roku chcielibyśmy ten temat realizować – mówi Piotr Pań, Wrocławskie Inwestycje.

ul. Ruska również zmieni swoje oblicze. W tej chwili inwestycja ta jest na etapie projektowania i konsultacji z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

160 metrów od placu Solnego do ulicy Kazimierza Wielkiego. Zupełnie nowa jakość dla mieszkańców miasta. Wyprowadzamy stamtąd ruch samochodowy, poza oczywiście możliwością dotarcia tam przez służby. Dajemy tam możliwość ludziom spokojnego użytkowania tej ulicy w postaci deptaku. Zrównujemy nawierzchnię – mówi Piotr Pań, Wrocławskie Inwestycje.

Metamorfozę przejdzie równocześnie ul. Powstańców Śląskich.

Podzieliliśmy to na dwa etapy. Pierwszy etap dotyczy przebudowy nawierzchni ulicy bez ronda, czyli mówimy tutaj o dwóch odcinkach od ulicy Wiśniowej do ul. Wielkiej, od ulicy Szczęśliwej do Swobodnej. Drugi etap to jest samo rondo, tak jak wspomniałem, to są zadania na razie projektowe. W kwietniu podpisujemy już umowę na projekt odcinków szlakowych. W kwietniu ogłosimy także przetarg na projekt tarczy ronda – mówi Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. 

W najbliższych latach powiększy się zarazem liczba miejsc parkingowych Park & Ride.

Mamy w tej chwili w 36 lokalizacjach we Wrocławiu ponad 2,5 tysiąca miejsc postojowych w systemie Park & Ride. To są te parkingi, które są zlokalizowane albo przy stacjach kolejowych, albo przy węzłach przesiadkowych, przy tramwaju. W sumie mamy nadzieję, że w perspektywie kolejnych 8 lat będziemy ich mieli ponad 2 tysiące dodatkowo, w stosunku do stanu obecnego – mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektorka Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy