Panorama Racławicka. Będzie czynna od lipca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Proces modernizacji Panoramy Racławickiej idzie pełną parą. Prace remontowe rozpoczęły się tutaj w sierpniu 2020 roku i mają potrwać do września tego roku, ale muzeum będzie dostępne dla zwiedzających już pod koniec lipca.

To jest takie przedsięwzięcie, które podjęliśmy po raz pierwszy od 36 lat istnienia, funkcjonowania tego niezwykłego dzieła. To jest rzeczywiście wyzwanie, które ma sprawić, aby budynek, który nam się zestarzał przywrócił do stanu i standardów, które obowiązywać powinny w XXI wieku – mówi Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Już za niecałe półtora miesiąca zwiedzający między innymi będą mogli ponownie zobaczyć słynne dzieło sztuki, czyli obraz „Bitwy pod Racławicami”.

Istota naszej powinności względem tego wyjątkowego dzieła sztuki jest zapewnienie mu komfortu bezpieczeństwa, czyli krótko mówiąc wymieniamy wszystkie instalacje, które mają gwarantować, że dzieło to jest po prostu bezpieczne – dodaje Piotr Oszczanowski.

Jak podkreśla Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu modernizacja przede wszystkim ma na celu zwiększyć atrakcyjność muzeum, aby zwiedzającym chciało się do niego wracać.

W małej rotundzie będą stosowne animacje, będzie mapping. Będzie to wszystko, co przemawia do wyobraźni i co trafia do odbiorcy. Chcemy, aby tych ścieżek narracji, tych historii było znacznie więcej po to, aby ludzie do nas wracali – podkreśla Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Zapytaliśmy mieszkańców Wrocławia czy zdarzyło im się kiedyś odwiedzić Panoramę Racławicką.

– Przyznam szczerzę, że nie. Jestem świeżym mieszkańcem Wrocławia bo przeniosłem się z Krakowa tymczasowo, więc myślę, że jeszcze mi się uda, przynajmniej zaplanowałem.

Przepiękna jest panorama. Byłam lata temu i polecam wszystkim to jest najpiękniejsze miejsce, które warto zwiedzić. Wrocław szczyci się, że ma takie miejsce.

Wszyscy młodzi powinni być tam choćby jeden raz dlatego, że tam jest kawał naszej historii.

Myślę, że warto odwiedzić panoramę bo jednak jest jakąś ciekawostką Wrocławia.

Jestem tylko przejazdem we Wrocławiu. Chciałam odwiedzić w zeszłym roku, ale niestety nie udało mi się. Chciałabym tam zobaczyć przede wszystkim obrazy, które tam są no i efekty, które teraz powstały po tym remoncie – powiedzieli mieszkańcy.

Panorama Racławicka będzie dostępna do odwiedzania już od 27 lipca. Bilety już są dostępne w sprzedaży. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy