Panthers Wrocław rekrutuje do żeńskiej drużyny lacrosse

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Coraz większą popularnością na arenie europejskiej cieszy się amerykańska gra - lacrosse. Jest to ciekawa i nietypowa dyscyplina sportowa, która wywodzi się z tradycji Indian. Co ciekawe, spróbować swoich sił w tej konkurencji sportowej mogą także panie. Aktualnie Klub Panthers Wrocław prowadzi rekrutację do żeńskiej drużyny lacrosse i zaprasza przyszłe zawodniczki na otwarte treningi.

– Lacrosse to sport zespołowy. Gramy na boisku, podajemy do siebie piłki za pomocą kija i strzelamy do bramki. Kiedy byłam jeszcze w liceum, zawodniczki – wtedy drużyny Kosynierki Wrocław – przyszły na moją lekcje WF i tak się zakochałam w lacrosse – mówi Joanna Wawrzynów, trenerka Panthers Lacrosse Wrocław.

Aby spróbować swoich sił wystarczy przyjść na taki otwarty trening na Stadion Olimpijski. Niezbędny sprzęt do gry będzie na miejscu.

– Zapraszamy wszystkie dziewczyny od 16. roku życia wzwyż. Nie mamy tu górnej granicy. Nie trzeba znać zasad lacrosse, znać tej dyscypliny, wiedzieć czegokolwiek o tym – przez wszystko przeprowadzimy – dodaje Joanna Wawrzynów.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte treningi lacrossa we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim. Zapewniamy dobrą zabawę i przyjazną atmosferę. Jeżeli ktoś lubi sporty zespołowe, dynamiczne, ma trochę cierpliwości, to na pewno spodoba mu się u nas na treningu – mówi Iwona Depta, zawodniczka Panthers Lacrosse Wrocław.

Na potencjalne zawodniczki czeka wiele perspektyw w tym możliwość uczestniczenia w Polskiej Lidze Lacrossa, a z czasem nawet możliwość spróbowania swoich sił w kadrze polski. Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie facebookowej Panthers Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy