Panthers Wrocław rozpoczynają rozgrywki w lidze europejskiej. „Jesteśmy najsilniejsi w historii”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Panthers Wrocław po raz kolejny biorą udział w rozgrywkach Europejskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Przed meczem otwarcia z Berlinem zorganizowali konferencję prasową podsumowującą przygotowania do tego letniego sezonu.

Cel generalnie jest niezmienny, bo my zawsze celujemy w wygranie tej ligi, więc byłbym bardzo dumny, gdyby udało nam się awansować do finału i rozegrać ten mecz na stadionie Schalke 04. Czujemy, że mamy najmocniejszą drużynę w historii, którą udało nam się zbudować. Mówię tutaj oczywiście o polskich zawodnikach, ale także o tych zawodnikach importowanych, których możemy mieć. Ściągnęliśmy 10 najlepszych dostępnych zawodników. Więc z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi na ten sezon – mówi Michał Latoś, prezes klubu Panthers Wrocław.

Przed wrocławskimi Panterami stoi trudne wyzwanie. Po pierwszym meczu z berlińczykami czeka ich rozrywka ze Stuttgart Surge, drużyną, która wyeliminowała ich w playoffach ostatniego sezonu, a później potyczka w Wiedniu z Vienna Vikings, mistrzami sprzed dwóch lat. Panthers Wrocław starają się nie wybiegać jednak tak bardzo do przodu i w pełni skupić się na nadchodzącym spotkaniu. Jednym z pomocników w osiągnięciu tego skupienia ma być Jan Błachowicz, utytułowany polski zawodnik MMA związany z amerykańską organizacją UFC.

To będzie najlepsza osoba, która będzie mogła nam pomóc z tej strony mentalnej w rozmowie z zawodnikami i tak naprawdę sam Janek też czuje nasz sport i tak jak mówiłem, to nie jest czysto komercyjna współpraca, to jest coś więcej. Więc tutaj znaleźliśmy po prostu tę nić i ona się nie nawiązała w tydzień, tylko to już była, że tak powiem, dłuższa historia i dyskusja – dodaje prezes Michał Latoś.

Posiadanie w mieście drużyny grającej na wysokim europejskim poziomie to coś, z czego wrocławski magistrat jest bardzo zadowolony.

Po pierwsze rzeczywiście jesteśmy dumni, bo Wrocław jest miastem sportu, wszystkie gry zespołowe są na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tych sportów, powiedzmy, nowych, amerykańskich, jak czasami o nich mówimy, jest bardzo dużo. Wrocław jest ich taką polską, można powiedzieć, stolicą. To nas cieszy, to buduje też tę różnorodność, na której nam zależy – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Prezes Tarczyński Arena zapewnia, że przygotowanie stadionu do meczu jest relatywnie proste, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że i piłka nożna, i futbol amerykański rozgrywane są na trawie.

Jeśli chodzi o samą murawę, to dobrze to zaplanowaliśmy, nie mamy tego problemu. Po meczu Panthers Wrocław jest koncert Dawida Podsiadło, po którym i tak musimy wymienić murawę, tak że nie ma żadnych zagrożeń, ani większych problemów technicznych – wyjaśnia prezes zarządu Tarczyński Arena Marcin Przychodny.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy