Paraluzja – miejsce wielu sztuk i zamiłowanie do improwizacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Paraluzja, czyli miejsce wielu sztuk. Aga i Bartek to niezwykli artyści z Łomnicy. Można tutaj wysłuchać koncertów, obejrzeć wystawę prac, obrazów oraz uczestniczyć w prelekcjach. 

Łomnica, czyli wieś pod Jelenią Górą. Tu Aga i Bartek stworzyli przestrzeń dla sztuki, które nazywają Dolnośląskim Urzędem Przedsięwzięć Artystycznych, w skrócie D.U.P.A.

– Paraluzja jest słowo-tworem abstrakcyjnym, który zostawiliśmy do interpretacji naszym odbiorcą. To słowo nic nie znaczy konkretnego, chociaż można się w nim doszukać takich określeń, które z nami współgrają — mówi Bartek Drak, malarz, gitarzysta, autor tekstów, animator kultury.

– Bo dzieją się tutaj różne rzeczy. Jest malarstwo, jest muzyka, jest słowo, jest obraz, jest rękodzieło — mówi Agnieszka Radziejewska, wokalistka, rękodzielniczka.

Bartek i Aga tworzą zespół muzyczny. Osobno Bartek zajmuje się malarstwem, a Aga rękodziełem.

– Malować zacząłem 4 lata temu i pierwszy obrazek, jaki namalowałem, to była okładka do płyty duetu „Paraluzja”. Natomiast później tą okładką zaciekawiła się pani, która organizuje wystawę w Wałbrzychu. To jest restauracja „Pod pretekstem”. I doszło do tego, że zostałem namówiony, żeby namalować obrazy, przygotować obrazy na wystawę, co wtedy wydawało mi się dość śmiałym pomysłem, delikatnie mówiąc. No, może trochę szalonym, dlatego że wcześniej nigdy nie malowałem, ale po namalowaniu obrazów, po tej wystawie okazało się, że obrazy cieszą się powodzeniem. I później nastąpiły następne i następne wystawy. I tak zaczęła się moja przygoda z malarstwem — mówi Bartek Drak, malarz, gitarzysta, autor tekstów, animator kultury.

Malarstwo Bartka to połączenie surrealizmu i abstrakcji.

– Rękodzieło to głównie mikro makrama, biżuteria w technice mikro makramy, na dzień dzisiejszy, ale szykuję też niespodziankę w postaci witraży — mówi Agnieszka Radziejewska, wokalistka, rękodzielniczka.

Jedną z największych zalet mikro makramowej biżuterii jest jej lekkość.

– Może dzięki sztuce możemy komunikować ten świat artystyczny i nawiązywać dialog z odbiorcą — mówi Bartek Drak, malarz, gitarzysta, autor tekstów, animator kultury.

– Po pierwsze to warto nas poznać i posłuchać o tym, o czym mamy do powiedzenia. Przyjeżdża tutaj mnóstwo cudnych ludzi i warto poznać również i ich. Jest tu kolorowo, wesoło i miło — mówi Agnieszka Radziejewska, wokalistka, rękodzielniczka.

Muzyka Paraluzji to żywiołowość, ekspresja i zamiłowanie do improwizacji.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy