Park Iluminacji w Zamku Topacz wraca z jeszcze większym rozmachem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielki czerwono-złoty pociąg, świetliste żaglowce lub magiczny labirynt. To nie scenografia z filmu "Alicja w krainie czarów", a Park Iluminacji w Zamku Topacz, który po raz kolejny otwiera się na mieszkańców Wrocławia i okolic. Wyjątkowa trasa o nazwie "Podróż do krainy wyobraźni" jest w tym roku dłuższa, ponieważ wzbogacona o nowe instalacje świetlne.

Tylko w zeszłym roku Park Iluminacji przy Zamku Topacz odwiedziło prawie 100 tysięcy osób, realizacja tego projektu w czasie pandemii koronawirusa okazała się dla pomysłodawców strzałem w dziesiątkę. Po dużym zeszłorocznym sukcesie, Park Iluminacji zaskakuje po raz kolejny, mając w tym roku do zaoferowania dla zwiedzających nowe atrakcje.

Taki Park Iluminacji, z taką wielkością i ten jarmark, który jest połączony z tym, tego tutaj jeszcze nie było. Był tylko jarmark we Wrocławiu w rynku, który jest znany i ma bardzo dużo zwiedzających, ale jak wiemy, ludzie szukają jeszcze coś innego. To coś innego my im tutaj oferujemy, dlatego spodziewamy się, że będzie jeszcze więcej osób, bo to jest też czas. kiedy wiele osób ma też odwagę, żeby teraz gdzieś wyjechać. W zeszłym roku może nie na tyle, bo się jeszcze trochę bali, a w tym roku jest już taka świadomość i odwaga, żeby tych atrakcji zewnętrznych też szukać, odnaleźć i zwiedzać – mówi Andreas Wierus, dyrektor generalny Zamku Topacz, Prezes Zarządu Topacz Investments.

Zupełnie nowy projekt, dużo większy teren, dużo dłuższa ścieżka zwiedzania. W sumie, jeżeli można liczyć skalę hektarami, na których jesteśmy czy długością ścieżki zwiedzania, to jesteśmy o 50% więksi niż w zeszłym roku. W zeszłym roku ścieżka zwiedzania była niecała kilometrowa, w tym roku jest ciut powyżej półtora kilometra, także już naprawdę można chwilę pochodzić. Całkowicie nowe dekoracje, odrobina ubiegłorocznego pomysłu pozostała, bo w zeszłym roku zapraszaliśmy na „Podróż do krainy wyobraźni” i była tam podróż przez różne krainy znane i nieznane, jak wtedy mówiliśmy. W tym roku wątek podróży został zachowany, bo on jest bardzo fajny, bardzo atrakcyjny, ale jest to jednak zupełnie inna podróż, przez inne krainy w ogromnej większości. Zupełnie inaczej pokazane i z zupełnie innego powodu. Myślę, że ten powód jest też jakoś w szczególności dla młodszych widzów ważny, dla którego musimy podróżować dookoła świata, w 90 minut, bo tak żeśmy rzeczywiście nieoficjalnie ten nasz park nazwali – zdradza Krzysztof Sachs, dyrektor kreatywny w spółce Lumina.

Jak podkreślają autorzy, Park Iluminacji to połączenie oprawy świetlnej, scenograficznej i dźwiękowej, w której każdy odnajduje swoją własną historię. Tegoroczne wielkie otwarcie nie obyło się bez zachwytów zaproszonych osób.

Fajna inicjatywa, bardzo fajnie, że zrobili to w Zamku Topacz, w tak cudownym miejscu, przy jeziorku. Także to jest bardzo fajna forma spędzania wolnego czasu nie tylko z dziećmi, ale też samemu. Na pewno gdyby nie moja córka, to też bym sama tutaj przyszła i zobaczyła te wszystkie światełka.

Myślę, że ten park robi w tym roku większe wrażenie. Dopiero weszliśmy, ale jest – że tak powiem – ogień.

Świetny pomysł, aby spędzić razem czas, żeby spędzić czas z rodziną. Dla nas taka fajna informacja, że można nawet z psiakami, bo my mamy tutaj swojego psiaka, więc dowiedzieliśmy się, że można przyjść nawet z psem.

Dystans też można zachować i wszelkie inne formy bezpieczeństwa, a jednak korzystać z tak pięknych okoliczności – komentują zwiedzający.

Zamek Topacz zaprasza również na akcję Topacz Zimą, który składa się z trzech elementów: Parku Iluminacji, jarmarku świątecznego oraz wystawy pod tytułem „Wszystkie pojazdy Świętego Mikołaja”.

Jest to dla nas po prostu pretekst, żeby pokazać wiele pojazdów w zupełnie inny sposób, w zupełnie innej konwencji, razem z ekipą Muzeum Motoryzacji w Topaczu chcemy się zabawić. Chcemy trochę zażartować i rozbawić naszych zwiedzających. Wystawa brzmi jak wystawa dla dzieci, ale jest nie tylko dla dzieci – dodaje Krzysztof Sachs

Park Iluminacji w Zamku Topacz dostępny jest dla zwiedzających od 29 października do końca lutego, codziennie od zachodu słońca do 21.00.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy