Park kieszonkowy we Wrocławiu przy ul. Pereca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy ul. Pereca we Wrocławiu powstaje park kieszonkowy. Na małej przestrzeni ma on zagospodarować jak najwięcej zieleni, której wciąż brakuje mieszkańcom osiedla Gajowice. Projekt jest realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Mieszkańcy zapytani o potrzebę powstawania takich parków jednogłośnie stwierdzili, że każdy kawałek zieleni jest dobry zarówo dla nich, jaki i dla rozwoju samego miasta. – Jest to miejsce, które wygrało w głosowaniu mieszkańców, ale także trudno się dziwić, w okolicy niedawno wyremontowano plac zabawa dla dzieci – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. 

Park kieszonkowy to element "Zieleni dla Wrocławia"

Projekt parku kieszonkowego powstaje w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja przy ulicy Pereca jest częścią programu „Zieleń dla Wrocławia”, który ma zaspokoić potrzeby lokalnej społeczności. 

Staramy się z każdego kawałka przestrzeni zrobić coś dobrego. Ważny jest dla nas fakt, żeby każdy wychodząc z domu mógł usiąść na ławce, nie musiał wsiadać w samochód czy komunikacji miejskiej, żeby poczuć się jak w parku – dodaje Szempliński.

Drzewa, krzewy i ławki. Tak będzie w parku przy ul. Pereca

W parku będą posadzone drzewa, które dadzą cień. Krzewy urozmaicą otoczenie, a ławki umożliwią odpoczynek. – Zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz bardziej zaczynamy doceniać naturę, a rekreacja na świeżym powietrzu także ma swoje wymagania – podsumowuje Szempliński.

Inwestycja ma zostać zakończona do lipca tego roku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy