Park Leonarda da Vinci na Gądowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego na Gądowie Małym powstaje kolejna zielona przestrzeń, a dokładnie Park Leonarda da Vinci. Już niedługo mieszkańcy będą mogli z niego korzystać.

Pomysł na projekt zrodził się w 2016 roku, po czym został zgłoszony do WBO, ale dopiero w   2018 rozpoczęła się realizacja. Park przy ul. Drzewieckiego ma być miejscem spotkań i rekreacji dla mieszkańców.

Projekt ma na celu zagospodarowanie tego określonego zielonego terenu, który do tej pory był dosyć zarośnięty wysoką trawą, zaśmiecony – mówi Grzegorz Domagała, lider projektu.

Na danym etapie są prowadzone prace budowlane. Pojawiły się już pierwsze alejki i słupy oświetleniowe. W kolejnym etapie planowane jest wzbogacenie terenu zielenią. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia.

Bardzo fajna inicjatywa, a zresztą można zapytać się moich wnuków – mówi mieszkanka Gądowa.

Będzie bardzo fajnie jak będzie lato i tu przyjdziemy – mówi mały mieszkaniec.

Jest tutaj jeszcze dużo młodych ludzi z dziećmi, to będą przychodzić.

Wygląd się poprawi, poza tym jest miejsce do rekreacji, dla maluchów i dla takich starszych osób jak ja – mówią mieszkańcy

W pierwszym etapie powstał ciąg komunikacyjny oraz ścieżka, która umożliwiała dojście. W tej chwili Zarząd Zieleni Miejskiej realizuje drugi etap tego projektu, który kosztuje milion złotych.

Dokładamy ławeczki, kosze na śmieci, urządzamy ciągi komunikacyjne już wewnątrz, czyli ścieżynki, tworzymy pergolę – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

Prace budowlane mają się skończyć w marcu tego roku. Projekt również będzie zgłaszany w tegorocznej edycji WBO 2021, aby uzyskać fundusze na kolejne etapy realizacji, między innymi na  zainstalowanie obiektów nawiązujących do twórczości Leonarda da Vinci.

Projekt i założenie tego projektu gdzieś nawiązują do historycznej lotniczej tematyki osiedla Gądów, ale tak naprawdę też do samego Leonarda da Vinci, który był renesansowym twórcą – dodaje Grzegorz Domagała   

Jak podkreśla Grzegorz Domagała, projekt będzie wzbogacony nie tylko o zieleń i infrastrukturę, ale też o elementy sportowe. Także znajdzie się tutaj miejsce dla każdego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy