Park Leonarda da Vinci na liście projektów WBO 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się w parku Leonarda da Vinci na Gądowie Małym, który został zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Został on także zgłoszony w tegorocznej edycji WBO 2021, a więc każdy chętny będzie mógł oddać na niego swój głos. Co więcej, w ramach tegorocznej edycji zostaną także dokończone projekty z poprzednich edycji WBO.

  – Chcemy ten projekt dokończyć, w samym parku w szczególności nasadzenie drzew przy głównej alei. Dodatkowo chcemy uzupełnić pozostałe projekty WBO, które wygrały, ale ze względu na braki finansowe nie zostały dokończone oraz chcemy je uzupełnić o nowe elementy, które przysłużą się mieszkańcom – mówi Grzegorz Domagała, lider projektu WBO nr 145.

W ramach tego projektu została zgłoszona między innymi Polana Integracyjna, czyli teren przy bulwarze Ikara, gdzie planowana jest siłownia oraz street workout. 

Drugim miejscem jest teren przy placu zabaw „Samoloty”, tam chcemy zrobić taki terenowy tor przeszkód dla starszych dzieci oraz siedliska z bali dla odpoczywających mieszkańców – mówi Grzegorz Domagała.

Projekt WBO nr 145 przewiduje także labirynt z krzewów, który ma powstać przy bulwarze Dedala, nieopodal parku Leonarda. Jeżeli chodzi o sam Park Leonarda da Vinci, to miejsce cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Gądowa Małego, ale również wśród mieszkańców Wrocławia, głównie ze względu na elementy nawiązujące do twórczości renesansowego artysty. 

–  Park się cieszy dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, w szczególności wtedy, kiedy jest ciepło. Bardzo dużo osób przychodzi tutaj, wypoczywa czy to na ławkach, czy to na leżakach. Serdecznie zachęcam mieszkańców do zagłosowanie na nasz projekt. Przysłuży się on każdej grupie wiekowej, począwszy od dzieci do seniorów – zachęca Grzegorz Domagała, lider projektu WBO nr 145.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy