Park Przemysłowy Miękinia – Środa Śląska coraz bliżej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna kupiła niemal 300 ha ziemi. To kolejny etap powstawania Parku Przemysłowego Miękinia- Środa Śląska.

– Pierwsza nasza decyzja to zakup ziemi od Skarbu Państwa reprezentowanego przez KOWR. I to będzie park przemysłowy Miękinia- Środa Śląska. Jeden z największych parków przemysłowych w Polsce – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Koszt kupna terenów pod budowę parku przemysłowego to 234 miliony złotych.

– Jednym z inwestorów na tym parku będzie światowy gigant Intel. Dzisiaj zakupiliśmy tę ziemię. Ziemia jest naszą własnością. Mocno pracujemy nad tą inwestycją, ale także nad kolejnymi. Jestem o tym przekonany, że ten park przemysłowy to będzie około 10 000 nowych miejsc pracy i rozwinie niesamowicie nie tylko aglomerację wrocławską, ale cały Dolny Śląsk – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Tutaj, na Dolnym Śląsku macie bardzo dużo szczęścia, ponieważ usytuowanie Dolnego Śląska na mapie Europy i przy okazji duży zasób nieruchomości Skarbu Państwa, tych dużych powierzchni, które możemy bez problemu przeznaczyć po inwestycje, preferuje jakby tutaj Dolny Śląsk i dlatego tutaj tak dużo tych inwestycji powstaje – mówi Jan Białkowski, zastępca dyrektorka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Park Przemysłowy zgromadzi firmy, centra biznesowe oraz placówki naukowo-badawcze wspierające rozwój nowych technologii.

– Będzie to park nowoczesnych technologii i będzie to jeden z najnowocześniejszych parków nie tylko w Europie, ale również na świecie. Dlaczego też o tym warto wspomnieć, bo to nie tylko ten park, ale również uwalniają nam się tereny we Wrocławiu, pod Wrocławiem, o które inwestorzy już pytają z branży nowych technologii. Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów Unii Europejskiej i to już wiemy od jakiegoś czasu – mówi Tomasz Krzeszowiec, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy