Park przy ul. Kolejowej pięknieje. I etap rewitalizacji zakończony!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Park im. Lesława Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowej, Tęczowej i Szpitalnej zyska nowe oblicze. Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji i już teraz mieszkańcy mogą usiąść na ławkach w centralnej części parku. Cała rewitalizacja przestrzeni ma zakończyć się na początku następnego roku, ale już pod koniec listopada ten park w całości ma zostać otwarty dla mieszkańców.

– Bardzo się podoba! To są sławne parki kieszonkowe, którymi Wrocław powinien się szczycić. Zrobili tutaj cudnie, 100 punktów na 100 punktów – mówi Nela, mieszkanka Wrocławia.

Park przy Liceum Ogólnokształcącym nr 17 we Wrocławiu był zaniedbany, a teraz już po pierwszym etapie rewitalizacji cieszy oko. Pomysł odnowy parku wyszedł od mieszkańców.

– W ramach funduszu Inicjatyw Rad Osiedli została zgłoszona potrzeba rewitalizacji tego parku – mówi Aleksandra Zienkiewicz, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

– W tym parku wychowały się moje dzieci i wnuczki, więc ten park znamy, ma swoje historie, dużo się tu działo. Teraz zyskujemy, bo mieszkamy tutaj zaraz przy ulicy Grabiszyńskiej – mówi Halina, mieszkanka Wrocławia.

– Był bałagan, a teraz te alejki są pięknie wytyczone, ławeczki lekkie, dobrze ustawione. Generalnie jest przyjemnie – dodaje Jerzy, mieszkaniec Wrocławia.

– Zaniedbane było, a teraz robią pięknie. Zadowolony jestem, czekam jeszcze tylko aż zrobią tu skrót od ulicy Szpitalnej, to będę szybciej przejeżdżał – podkreśla Andrzej, mieszkaniec Wrocławia.

Pierwszy etap rewitalizacji parku został zakończony, a centralna część parku otwarta dla mieszkańców. Jest nowa nawierzchnia, nowa mała architektura, a także montowane jest nowoczesne oświetlenie.

– Praca wre. Część od ulic Kolejowej i Tęczowej, która była parkingiem jest zamieniana na park. Tam będę posadzone nowe drzewa. Dawne korty tenisowe na tym terenie także znikły i obecnie jest tam polana – podkreśla Aleksandra Zienkiewicz, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

W kolejnym etapie zostanie stworzone przejście na ul. Szpitalnej. Znajdzie się tu również miejsce na osiedlowe imprezy, a plac zabaw zostanie przeniesiony do centrum parku. Dawny basen, który wcześniej straszył zmienił także swoje oblicze.

– Został ten teren wysadzony bardzo pięknymi roślinami i będzie magazynował wodę w czasie deszczu. Ta druga część wraz z fontanną zostanie udostępniona w kolejnym etapie – dodaje Aleksandra Zienkiewicz.

Prace mają potrwać do końca listopada, Wtedy park ma zostać w całości otwarty dla mieszkańców, a plac zabaw zostanie przeniesiony na początku przyszłego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy