Park Wschodni. Będzie powiększony?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszkańcy Wrocławia apelują o powiększenie zielonego terenu wokół Parku Wschodniego. Obecnie park staje się coraz bardziej popularny ze względu na rosnącą liczbę osiedli dookoła. Petycja jest dostępna w internecie i każdy może ją podpisać.

Park Wschodni jest otoczony z jednej strony istniejącą już zabudową, a z drugiej terenami po dawnej chłodni i stadionie. W miejscowym planie przewidziana jest tam zabudowa. Mieszkańcy wnioskują, aby te niezagospodarowane tereny włączyć do parku.  

Petycja jest skierowana do władz miasta i dotyczy zmiany przeznaczenia terenów, które przylegają do Parku Wschodniego. To są jedyne tereny, które jeszcze się nadają na powiększenie parku, a przeznaczone są w studium na zabudowę mieszkaniową – mówi Radosław Lesirz, mieszkaniec Wrocławia

Inicjatywa na rzecz powiększenia Parku Wschodniego jest działaniem oddolnym. W tej chwili pod petycją zebrano już ponad 800 podpisów. Mieszkańcy chcą stworzyć zielony korytarz poprzez połączenie Parku Wschodniego przez ulicę Wilczą z terenami nad Oławą wzdłuż ulic Traugutta i Krakowskiej.

Nam przede wszystkim zależy, żeby tereny, które dzisiaj są terenami opuszczonymi z gruzowiskiem i zarośniętymi chaszczami, zostały przeznaczone na cel publiczną, czyli zieleń parkową. Tak, aby nie powstała tam zabudowa, która odetnie możliwość stworzenia właśnie takiego korytarza wzdłuż Oławy – dodaje Radosław Lesirz

Inicjatywa spotkała się również z dużym zainteresowaniem ze strony Rady Osiedla Księże Małe. Obecnie zarząd przygotowuje uchwałę na ten temat i będzie prosić o wsparcie sąsiednie osiedla Tarnogaj oraz Przedmieście Oławskie.

Osiedle dynamicznie się rozwija, przybywa mnóstwo mieszkańców. Park Wschodni stał się bardzo popularny, dlatego że jest to dla nich miejsce wypoczynku i spacerów. Mimo że jestem przed oficjalną decyzją Rady Osiedla, to mogę zapewnić, że po konsultacji z radnymi stwierdziliśmy, że jesteśmy za tą cenną inicjatywą, którą zgłosili mieszkańcy – mówi Wiesław Jurasz, przewodniczący Rady Osiedla Księże.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również magistrat.

Po wpłynięciu petycji dotyczącej powiększenia Parku Wschodniego, która w tej chwili widnieje w internecie, miasto dokona analizy, między innymi związanej z zagospodarowaniem tego terenu, ze strukturą własności oraz z uwarunkowaniami technicznymi. Oczywiście autorzy petycji otrzymają informacje zwrotną, czyli odpowiedź po dokonaniu tej analizy w ustawowym terminie – mówi Marcin Obłoza, Biuro Prasowe UM Wrocławia

Szczegóły oraz sama petycja jest dostępna na facebookowym profilu Powiększmy Park Wschodni we Wrocławiu. 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy