Park Wschodni z nowym placem zabaw

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Parku Wschodnim we Wrocławiu pojawiła się ciekawa przestrzeń, a mianowicie chodzi o nowy plac zabaw, który jest bardzo charakterystyczny dla danego miejsca. Wszystkie elementy w większości zostały wykonane z drewna. Pojawił się tutaj między innymi małpi gaj dla najmłodszych, a także miejsce odpoczynku dla rodziców. Znalazł się tu także muzyczny instrument, na którym można nawet zagrać.

Jesteśmy przyzwyczajeni, że place zabaw to są huśtawki, zjeżdżalnie, ostatnio modne liny wspinaczkowe. Tu jest z kolei taki bardziej naturalistyczny plac zabaw, nawiązujący swoim charakterem do tego miejsca, w którym się znajduje, czyli do Parku Wschodniego. To jest zasługa projektantów pracowni Kropka. Nawet te tak to nazwijmy wigwamy, obok których stoimy, to jest taka roślinność szuwarowa. Ten park słynie z podmakania, więc tutaj wszystko się zgadza, bliskość Oławki, bliskość ptactwa wodnego – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Park Wschodni jest ciekawym i dość dzikim miejscem. Można tu spotkać wiele zwierząt, nawet sarny i bobry. Dlatego plac zabaw został wykonany zgodnie z wymaganiami ekologów. Znajdzie się tu miejsce dla każdego. Dzieci będą mogły tu biegać i wspinać się, a dorośli w tym czasie odpocząć.  

Zabawki są jak najbardziej realne. Mamy miejsca gdzie można się schować, gdzie można biegać. Wszystko czego oczekujemy od placu zabaw tutaj jest. Chcieliśmy zlokalizować ten plac zabaw blisko ciągów komunikacyjnych, tak żeby mieszkańcy mogli korzystać. Obok powstało osiedle i powstał mostek, więc tutaj spełniamy wszystkie warunki – mówi Marek Szempliński.

Wszystkie najważniejsze elementy już zostały zamontowane. Teraz czeka już tylko wykończenie. W najbliższym czasie Zarząd Zieleni Miejskiej posprząta i uporządkuje teren, tak aby już po Nowym Roku mieszkańcy mogli korzystać z tej przestrzeni.

Plac został odebrany, przez firmę zostały wykonane wszystkie urządzenia. Natomiast musimy jeszcze zrobić tu porządek i poczekać na parę elementów – dodaje Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Budowa placu zabaw w Parku Wschodnim to koszt ponad 500 tys. zł.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy