Parki i lasy otwarte. Trzeba mieć maseczki?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od poniedziałku 20 kwietnia została zniesiona część obostrzeń związana z pandemią koronawirusa. Otwarto parki i lasy. Co ważne, w lasach nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

Place zabaw wciąż pozostają zamknięte, ale wolny jest już wstęp do lasów i parków. Można przemieszczać się także w celach rekreacyjnych.

W lasach możemy spacerować, biegać i jeździć rowerem. Każda aktywność sportowa, jak i rekreacyjna jest dozwolona – zaznacza Patrycja Opalińska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Zamknięta wciąż pozostaje infrastruktura leśna, czyli na przykład siłownie i miejsca, gdzie można spożyć posiłek. Warto podkreślić również, że nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje na parkingach leśnych, jednak w samym lesie nie musimy mieć maseczki.

Natomiast trzeba pamiętać o zachowaniu wszystkich środków ostrożności typu utrzymywanie dystansu dwóch metrów albo wybieranie się w tereny leśne w miejsca mniej uczęszczane – mówi Patrycja Opalińska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Zauważyć można również, że w lasach i na terenach zielonych panuje spora susza, dlatego będąc w lesie, trzeba uważać, żeby niepotrzebnie nie rozproszyć ognia.

Niestety, ale zmagamy się z pożarami codziennie i tutaj jest wielki apel i prośba, żeby nie rozpalić wielkich ognisk i nie korzystać z otwartego ognia w środowisku leśnym – wyjaśnia Patrycja Opalińska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

W parkach normalnie obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Można jednak do woli korzystać z uroków wiosny.

To taka normalność. Oczywiście, chodzimy do lasu i do parku. Wdychamy świeże powietrze po prostu i cieszymy się normalnością, bo zasługujemy na to – dodaje Ewa Zachara, mieszkanka Wrocławia, która wcześniej protestowała przeciwko zakazowi wstępu do lasów.

Należy jednak stosować się do wciąż obowiązujących zasad, na przykład zakazie gromadzenia się. Najbezpieczniej wyjść na spacer w pojedynkę, żeby nie narażać siebie i innych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy