Payeye Run dla Fundacji Zobacz Mnie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prosto z Pergoli aż do Parku Szczytnickiego - taką trasę obierze pierwszy Payeye Run. Dochód z całego biegu zostanie przekazany na podopiecznych Fundacji Zobacz Mnie, którzy mimo pandemii, nadal zmagają się ze swoimi chorobami.

–  Liczę, że wrocławianie i wrocławianki licznie zaszczycą nas swoją obecnością już w te sobotę. Bawiąc się, chcemy pomagać – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu fundacji Zobacz Mnie.

Słuchać teraz za mną muzykę w tle i dokładnie taki będzie start pierwszego biegu – dodaje Rafał Tomkowicz, organizator biegu.

Liczba zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach szybko wzrasta. Mimo pandemii, która opanowała cały świat, nadal wiele dzieci czeka na pomoc. Pieniądze zebrane podczas sobotniego biegu w całości zostaną przekazane na podopiecznych fundacji Zobacz Mnie. 

Dziś każda złotówka jest na wagę złota jeszcze bardziej. Od wiosny organizacje pożytku publicznego nie prowadzą działalności eventowej, dzięki której zbierają pieniądze. Nasi podopieczni to bardzo chore dzieci z niepełnosprawnościami, a także z nowotworami, których nie da się wyleczyć w naszym kraju – wyjaśnia prezes fundacji.

Współorganizatorem biegu jest wrocławska firma PayEye, która specjalizuje się w tworzeniu nowych technologii. Polski startup stworzył możliwość płacenia za pomocą tęczówki oka.

Uznaliśmy, że oprócz pracy i polepszania technologii, która ułatwia życie ludziom, chcemy też w tym trudnym czasie pomóc tym, którzy na co dzień mają jeszcze trudniej – przyznaje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Payeye Sp. z o. o.

Do dyspozycji uczestników będą dwa dystanse – 5 km i 10 km. Zapisy i odbiór numerów startowych rozpoczną się z samego rana o godzinie 8:00.Przed każdym startem odbędzie się wspólna rozgrzewka, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każdem uczestnikowi zostanie zmierzona temperatura, a organizatorzy zadbają o dwumetrowy dystans. A wszystko zacznie się na wrocławskiej Pergoli.

– To jest piękne miejsce – Pergola, Hala Stulecia, Park Szczytnicki. Trasy są zbudowane z 2,5 km pętli – podsumowuje organizator. 

Payeye Run obędzie się w sobotę – 10 października.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy