PayEye wspiera niepełnosprawne dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
PayEye Run to akcja charytatywna, która ma wspierać dzieci z niepełnosprawnościami. Przywraca im wiarę w siebie oraz dziecięcą radość.

Bieg zorganizowała firma PayEye we współpracy z Fundacją „Zobacz mnie”. Jaką kwotę udało się zebrać? 

– Zebraliśmy prawie 15 tys. zł w tym trudnym okresie dla wszystkich. Działaliśmy oczywiście w reżimie sanitarnym i w obowiązujących limitach – mówi Krystian Kulczycki, prezes zarządu PayEye. 

Bieg odbył się 10 października, a więc w czasie, w którym Wrocław znajdował się już w strefie żółtej. Biegacze przebyli dystans 5 lub 10 km na wrocławskiej Pergoli i przylegającym do niej parku. Ogółem w biegu wzięło udział 147 osób. 

– Bardzo kameralnie, bo normalnie moglibyśmy spodziewać się około tysiąca osób. Pogoda nam rewelacyjnie dopisała, deszcz spadł dopiero o godzinie 14.00, jak kończyliśmy się pakować – mówi Rafał Tomkowicz, organizator biegu.

Udział w biegu kosztował 49 zł, kwota została przekazana Fundacji „Zobacz mnie”. Fundacja wspiera dzieci chore, których sytuacja zdrowotna często przekracza możliwość pomocy polskiej ochrony zdrowia. 

Wszystkie te pieniądze wspierają naszych podopiecznych w walce o życie i zdrowie. Czyli to są koszty rehabilitacji, leków nierefundowanych, bądź też wyjazdów zagranicznych na leczenie poza granicami Polski, czasem nawet poza granicami Europy – mówi Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes Fundacji „Zobacz mnie”. 

Pieniądze zbierane były zarówno przed biegiem, jak i w jego trakcie. Jeśli chętni nie zdążyli wziąć udziału w akcji, to nic straconego.

– Można dołączyć do wirtualnego biegu do 31 października. Dołączamy poprzez aplikację biegniemy w dowolnym miejscu, wybranym przez siebie 5 lub 10 km. Robimy zrzut trasy wraz z nagraną aplikacją i wynikiem swojego biegu – mówi Krystian Kulczycki. 

Bieg PayEye Run był pierwszą zorganizowaną tego typu akcją charytatywną od wielu miesięcy.  Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Fundacji „Zobacz mnie”.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy