PCK oferuje pomoc psychologiczną dla wrocławian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zdrowie psychiczne odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Dobrostan psychiczny pozwala nam funkcjonować w środowisku społecznym, budować relacje z otaczającymi nas ludźmi, wyrażać emocje i cieszyć się życiem. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą powodować różne negatywne konsekwencję, między innymi depresję i uzależnienia, dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać i w razie potrzeby zwrócić się do specjalistów. Pomoc psychologiczną dla wrocławian oferuje między innymi Polski Czerwony Krzyż i Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu.

Jesteśmy w trakcie uruchamiania takiego biura, pokoju wsparcia psychologicznego. Mamy zakupiony biofeedback. Jesteśmy w trakcie zamawiania wirtualnej rzeczywistości, która jest świetnym narzędziem medycznym do wspierania w leczeniu z depresją, z lękami. Będziemy mieli przygotowany po remoncie gabinet, w którym też można będzie uzyskać taką pomoc – mówi Ewa Duda, dyrektorka Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Różne sytuacje kryzysowe mogą wywołać u nas lęk, zagubienie, bezradność i niepokój. W takich momentach nie raz możemy potrzebować dodatkowego wsparcia. Możemy je uzyskać korzystając z Linii Wsparcia Psychologicznego Polskiego Czerwonego Krzyża, dzwoniąc na numer 22 230 22 07. Linia działa codziennie od godz. 10.00-22.00. 

Osoby, które nie radzą sobie z tym, bardzo często popadają też w uzależnienia i dla nas to jest niezwykle ważne, żeby wyjść tym osobom na pomoc – mówi Ewa Duda, dyrektorka Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Oddział PCK we Wrocławiu oferuje również pomoc psychologiczną dla uchodźców z Ukrainy.

Wsparcie psychologiczne odbywa się na indywidualnych sesjach jeden na jeden z naszą psycholożką lub też mamy w grupach, w których głównie uczestniczą samotne matki z dziećmi z Ukrainy – mówi Krzysztof Woźniak, koordynator projektów DOOPCK.

Dolnośląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrocławiu wspiera także mieszkańców za pomocą aktywizacji zawodowej. Jednym z takich działań jest Akademia Sióstr PCK, która jest skierowana zarówno do osób z Polski, jak i z Ukrainy.

Panie, które ukończą kurs, który trwa 120 godzin, mogą otrzymać certyfikat, który będzie miał uprawnienia do świadczenia usług opiekuńczych na przykład w projektach, które są realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, a także przez Polski Czerwony Krzyż, bo takie usługi opiekuńcze świadczymy na terenie Dolnego Śląska – mówi Ewa Duda, dyrektorka Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Bardzo świetny pomysł. Otrzymujemy na takich zajęciach informację o różnych chorobach, jak opiekować się osobami, które mają te choroby oraz też ogólne informacje na temat tego, jak wygląda taka opieka – mówi Nadiia Bandura, uczestniczka Akademii Sióstr PCK.

Zobacz również

W najnowszym rankingu „Perspektywy” większość dolnośląskich szkół zaliczyła spadek. Przykładowo, wrocławskiej „Trójce” udało się zostać w najlepszej dziesiątce w kraju, ale „zleciała” z szóstej na ósmą pozycję. Jest jednak Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, które jako jedno z nielicznych awansowało z 18. na 11. miejsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy