Performance „I see you” w Lumina Park Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W tym roku w Lumina Park Wrocław, który znajduje się na terenie Zamku Topacz, możemy podziwiać „Tajemnicze ogrody”. W najbliższy weekend, oprócz zwykłego zwiedzania parku, będziemy mogli zobaczyć performance o czterech żywiołach. Udało nam się wziąć udział w próbie generalnej i zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do premiery.

Pomysł narodził się z wyobrażenia o czterech podstawowych żywiołach: ziemi, ogniu, powietrzu i wodzie. Gdzieś wierzę, że każdy z nas posługuje się tymi żywiołami czy w sposobie ekspresji czy właśnie czerpie gdzieś taką motywację w działaniu z tych żywiołów, z natury. Miałach chęć wyrażenia poprzez taniec emocji związanych z tymi żywiołami – mówi Ewa Wróblewska, tancerka, pomysłodawczyni performance’u „I see you”.

Jednym z założeń tego projektu jest to, aby zapoznać wrocławian i turystów z tańcem współczesnym oraz z formą sztuki, jaką jest performance. 

Jest to po prostu występ, pokaz osób na żywo, w kontekście innym niż teatr, najczęściej w przestrzeni otwartej. Może to być architektura, mogą to też być instalacje artystyczne. Jest to takie połączenie kilku dziedzin sztuki – mówi Ewa Wróblewska.

Performance pod tytułem „I see you” zostanie zaprezentowany po raz pierwszy 6 stycznia o godzinie 17.00. Cały koncept opiera się na świetle, dlatego pokazy będą odbywać się w godzinach wieczornych. Artystki będą tańczyć w specjalnych kostiumach, które świecą się w ciemności.

Jest to taki świat troszeczkę „Avataru”, troszkę magiczny. Zdecydowanie – ja to lubię powtarzać – dla dziecka w dorosłym i dorosłego w dziecku, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Co jest świetne, ten park jest cudownym miejscem dla rodzin z dziećmi. Więc warto nawet przyjść, przejść się przez początek parku, a performance odbywa się na końcu. Tak że można po prostu połączyć sobie ten spacer z widowiskiem – mówi Ewa Wróblewska, tancerka, pomysłodawczyni performance’u „I see you”.

Po premierze, performance można będzie także zobaczyć 7 i 8 stycznia, jak również 13, 14 oraz 15 stycznia. Widowisko zostanie rozegrane w przestrzeni wokół instalacji zwanej „Drzewo życia”.

Jest to 5-minutowy performance, gramy go w cyklu co pół godziny cztery razy dziennie. Zaczynamy o 17.00, zapraszamy potem na 17.30, 18.00 i 18.30. Taki sam program mamy w sobotę i w niedzielę oraz powtarzamy jeszcze to za tydzień – mówi Ewa Wróblewska.

Performance „I see you” można będzie obejrzeć w ramach zwiedzania Lumina Park Wrocław. Bilety są dostępne w kasie na miejscu, jak również na stronie www.bilety.topacz.pl

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy