Pesteczka. Europejskie Spotkania Teatralne dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Festiwal Pestka jest w Jeleniej Górze bardzo znany, ale ma on swój dziecięcy odpowiednik. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Jeleniej Górze na najmłodszych czeka Pesteczka, czyli Europejskie Spotkania Teatralne.

– Nie zapominamy o najmłodszych mieszkańcach miasta Jelenia Góra. Zależy nam na tym, żeby Pestka miała swoje oblicze w kontekście edukacyjnym. Spektakle teatralne adresowane są do najmłodszych widzów naszego miasta. Już od kilku lat próbujemy łączyć to wydarzenie z najważniejszym świętem na całym świecie, czyli z Dniem Dziecka. 1 czerwca na placu ratuszowym w Jeleniej Górze można będzie uczestniczyć zarówno w spektaklach teatralnych, w działaniach animacyjnych, warsztatach, jak i grach, konkursach. Budujemy specjalne miasteczko dla dzieci, żeby mogły faktycznie spędzić bardzo aktywnie swój czas – mówi Łukasz Duda, Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Oprócz warsztatów i zabaw, na najmłodszych będzie czekał także koncert Czesława Mozila i Grajków Przyszłości.

– Uważam, że realizacja tego rodzaju działań, które są działaniami edukacyjnymi, pracą u podstaw tak naprawdę wśród najmłodszych, dają nam w przyszłości możliwości pozytywnego myślenia o tym, że faktycznie edukujemy swoją publiczność – mówi Łukasz Duda, Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Festiwal dla dzieci co roku cieszy się coraz większą popularnością. A organizatorzy zapraszają najmłodszych i tych nieco starszych.

– Dzieciaki będą mogli się spodziewać przede wszystkim pracy z lalką, będą mogły spodziewać się warsztatów cyrkowych i w nich uczestniczyć. To wszystko staramy się łączyć w taki sposób, żeby dzieci z jednej strony miały bardzo aktywnie spędzony ten czas, a z drugiej strony przeplatamy to przedstawieniami teatralnymi, które będą gościć na naszych scenach zbudowanych tego dnia. Wymiennie, warsztaty i spektakle, animacje i wszystkie inne atrakcje, które są przygotowane, mają przede wszystkim na celu, aby dzieciaki mogły doświadczyć jak największej liczby działań stricte teatralnych – mówi Łukasz Duda, Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Zobacz również

Pod koniec listopada bieżącego roku w przestrzeni medialnej pojawiła się informacja o tym, że wrocławska firma Neonet S.A., która działa na rynku już od ponad 20 lat i ma w całej Polsce sieć sklepów, które zajmują się sprzedażą głównie sprzętu AGD, ogłosiła upadłość. W związku z tym, głównie ze strony klientów, zaczęły pojawiać się pytania czy rzeczywiście to jest prawda. Dlatego postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie Neonet S.A.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy