Pięć ofert przetargowych na budowę nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To jest dobra informacja. 5 ofert wpłynęło w ramach europejskiego przetargu nieograniczonego na projekt budowlany i realizację nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu – największej tego typu inwestycji w historii regionu. W 2022 roku, w kwietniu, w ramach przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, bardzo niekorzystna. Miejmy nadzieję, że teraz jest w czym wybierać.

Te 5 ofert na realizację tej kluczowej strategicznej inwestycji to jest na pewno kolejny krok, który przybliża nas w kierunku wybudowania dla Dolnoślązaków szpitala na miarę XXI wieku. I to jest ten główny cel – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

– Najniższa oferta, oferta Porru, jest na kwotę prawie miliarda pięćdziesięciu sześciu milionów złotych. Najdroższa, Polimexu Warszawa, za kwotę miliard czterysta. Jest to zdecydowanie coś, co nas niezwykle cieszy i myślę, że to będzie informacja bardzo korzystna dla pacjentów onkologicznych, gdyż wydaje się, że te oferty umożliwią nam wybór wykonawcy tak długo oczekiwanej inwestycji – zapowiada Paweł Zawadzki, zastępca dyrektora ds. rozwoju DCOPiH.

Dolnoślązacy czekają na ten szpital już od kilkunastu co najmniej lat. Jesteśmy coraz bliżej. Oferty będą teraz analizowane. Trzeba zobaczyć, czy wszystko jest w porządku, czy wypełniają te kryteria, które postawiliśmy, a miejmy nadzieję, że już kolejny etap to podpisanie umowy i realizacja tej inwestycji – dodaje Marcin Krzyżanowski.

Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze w tym miesiącu wyłonić wykonawcę, a potem to już są kwestie formalne, które są troszeczkę poza naszymi możliwościami, to już Urząd Zamówień Publicznych, jeżeli takie odwołania będą, będzie decydować o terminach – mówi Paweł Zawadzki.

– Ta inwestycja jest współfinansowana ze środków samorządu województwa oraz przy dużym zaangażowaniu budżetu państwa. Gdyby nie było tej współpracy, tego współfinansowania, nie moglibyśmy mówić o budowie tej placówki. Mamy 550 mln złotych z tą ostatnią decyzją Rady Ministrów o przeznaczeniu dodatkowych, czy zaangażowaniu się, dodatku w wysokości 250 mln złotych przez rząd. A reszta będzie pochodziła ze środków samorządu województwa – wylicza Krzyżanowski.

Zobacz również

Często wystarczy jedynie przejść się po wrocławskich ulicach, aby w starych ścianach usłyszeć to metaforyczne echo dawnego Breslau. W Ossolineum przez najbliższe tygodnie będzie można jeszcze głębiej zanurzyć się w tym przedwojennym klimacie dzięki wystawie „Czas pochwycony”.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy