Piechowice: długo wyczekiwany wiadukt w końcu zostanie zbudowany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Piechowicach trwa długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców. Wiadukt, który był zamknięty przez wiele lat, zostanie zbudowany na nowo.

– Wiele lat oczekiwana inwestycja w Piechowicach dotycząca odbudowy zniszczonego wiaduktu drogowego nad linią kolejową, który został uszkodzony już lata temu. Bardzo dawno, w czasie interwencji wojsk Układu Warszawskiego w sąsiedniej Czechosłowacji przez ten wiadukt przejeżdżały czołgi, które z racji tego tonażu uszkodziły przyczółki i filary mostu. W związku z tym ten wiadukt został wyłączony i przez wiele lat nie był użytkowany. Z uwagi na zły stan techniczny musiał być rozebrany i w tej chwili trwają tak naprawdę po tych już ponad 30 latach prace związane z budową nowego obiektu mostowego nad linią kolejową w ciągu drogi ulicy Piastowskiej i ulicy 1 Maja — mówi Jacek Kubielski, burmistrz miasta Piechowice.

– Jesteśmy na placu budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 311 relacji Jelenia Góra-Szklarska Poręba. Akurat trwają prace — mówi Szymon Wyszyński, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Piechowice.

Koszt budowy wiaduktu to 6 milionów 580 tysięcy. Termin realizacji to końcówka 2024 roku.

– Także mieszkańcy Piechowic będą mogli na Święta Bożonarodzeniowe tego roku skorzystać i jeździć, skomunikować się z miastem tym wiaduktem. Budowa tego wiaduktu usprawni dość łatwy dojazd do miasta Piechowice, ponieważ komunikacja prowadząca do miasta Piechowice jest, że tak powiem, w jakimś stopniu ograniczona przez przejazdy kolejowe. Nad którym właśnie budujemy ten wiadukt, żeby nie było kolizji, czekania w kolejce na przejazd, na dojazd do Piechowic. To też usprawni dość płynny dojazd i brak stania, oczekiwania w korkach podczas dojazdu do miasta Piechowice — mówi Szymon Wyszyński, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Piechowice.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy