Piechowice: remont dróg gminnych poprawi bezpieczeństwo mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Piechowicach trwa przebudowa dwóch dróg gminnych, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców. Pojawi się tutaj nie tylko nowe oświetlenie czy chodnik, ale również przejście dla pieszych. 

Jesteśmy w trakcie przebudowy dwóch odcinków ulic – ulicy Cieplickiej i ulicy Przemysłowej za ponad cztery miliony złotych z dofinansowaniem z Polskiego Ładu. Równocześnie jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy na kolejny odcinek ulicy Przemysłowej — mówi Jacek Kubielski, burmistrz miast Piechowice.

Jesteśmy na terenie przebudowy dwóch dróg. Jedną już kończymy, ulicę Cieplicką w długości 330 metrów bieżących, jak i również ulicę Przemysłową na odcinku 375 metrów bieżących — dodaje Szymon Wyszyński, kierownik referatu inwestycji i gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Piechowice.

Na ulicy Przemysłowej pojawi się po jednej stronie chodnik, który poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego.

Na dalszym etapie planujemy przebudowę ulicy Przemysłowej z budową zatok autobusowych, które również wpłyną na poprawę ruchu pojazdów. Planujemy również budowę na tej ulicy wyniesionego przejścia dla pieszych z doświetleniem, które także również poprawi bezpieczeństwo poruszających się tam pieszych — wyjaśnia Szymon Wyszyński

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy