Piechowicki Dom Kultury dostarcza mieszkańcom nie tylko rozrywkę, ale i edukację

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piechowicki Dom Kultury to nie tylko zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Jest tutaj również biblioteka.

– Piechowicki Ośrodek Kultury zlokalizowany w budynku poprzemysłowym, tak naprawdę spełnia, mam nadzieję, oczekiwania mieszkańców w kwestii organizacji różnych imprez, spotkań, wystaw, ale też pracy z młodzieżą. W związku z tym, można powiedzieć krzewi kulturę w Piechowicach — mówi Jacek Kubielski, burmistrz miasta Piechowice.

Piechowicki Dom Kultury organizuje oraz współorganizuje wiele imprez miejskich o charakterze kulturalno-rekreacyjnym.

– Ośrodki kultury mają główne zadanie. To jest takie zadanie statutowe tzn. upowszechnianie dóbr kultury, edukację, ale też takie rozwijanie kompetencji kulturowych wśród mieszkańców, więc szerokie spektrum działania ośrodków kultury przekłada się na to, że naszymi odbiorcami są dzieci i młodzież, osoby dorosłe i te najstarsze, więc staramy się tutaj bardzo szeroko kultury udostępniać. W naszych strukturach jest również biblioteka miejska, która ma sporo czytelników i myślę, że gwarancja nowości książkowych, które tutaj zapewnia pani Kinga, też ich przyciąga do naszych progów. Zajmujemy się również propagowaniem turystyki ze względu na to, że Piechowice leżą w bardzo dobrym turystycznie miejscu, więc nasze działanie jest szeroko zakrojone, ale przede wszystkim nastawione na to, żeby obok rozrywki, dostarczać też mieszkańcom i edukację i takie dobra niematerialne — mówi Piotr Jędrzejas, dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy