Pielęgnacja skóry i makijaż – warsztaty urody dla seniorek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Raz w miesiącu we Wrocławskim Centrum Seniora odbywają się specjalne warsztaty poświęcone pielęgnacji twarzy i temu, jakiego rodzaju kosmetyki stosować oraz w jaki sposób je dobierać. Seniorki chętnie korzystają z tych zajęć.

Warsztaty urody układane są tematycznie i dotyczą pielęgnacji skóry twarzy, prawidłowego dbania o cerę i makijażu. Jak zdradzają prowadzące, seniorki na początku bywają onieśmielone, ale z czasem coraz bardziej się angażują.

– W codziennej pielęgnacji najważniejsze jest dobre umycie skóry, następnie odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. I jeżeli patrzeć na to, że mamy aktualnie taką porę roku, to również odpowiednia ochrona, czyli filtry słoneczne. Dzisiaj na warsztatach rozmawiałyśmy z paniami o tym, jak przygotować skórę na lato. O tym, że filtry przez cały rok, nie tylko latem, powinnyśmy stosować – mówi Agnieszka Fabczyńska, współprowadząca warsztaty.

– Też to, co jest ważne, w jaki sposób aplikować niektóre kremy, bo często gęsto, jest tak przeważnie – możemy mieć dobre produkty, ale nakładamy je w nieodpowiedni sposób. I tutaj też uczymy tego, w jaki sposób nakładać te produkty – mówi Agnieszka Majcher, współprowadząca warsztaty.

Seniorki z zajęć wychodzą zadowolone.

– Dowiedziałam się wielu różnych możliwości stosowania kosmetyków i pielęgnacji twarzy, różnych masaży. Tak że nie tylko kosmetyki, ale jednocześnie możliwość zastosowania przeciwzmarszczkowego, co w naszym wieku jest bardzo, bardzo potrzebne – mówi Elżbieta, seniorka.

– Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy na temat twarzy, która właśnie w tym wieku jest trochę taka nieciekawa. Tak że makijaże przede wszystkim ważne i ważne właśnie masowanie buzi, która daje efekty na plus – mówi Helena, seniorka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy