Pieniądze dla inicjatyw społecznych i sportowych. W gminie Siechnice przyznano dotacje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak co roku, w Urzędzie Miejskim w Siechnicach podpisano umowy dotacyjne na projekty społeczne, takie jak koło gospodyń wiejskich, ale i sportowe, skierowane głównie do najmłodszej części mieszkańców gminy.

Pieniądze przyznawane są w wyniku rozstrzygnięcia konkursu dla organizacji pozarządowych na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego.

 – Gmina dotuje różnego rodzaju projekty, przedsięwzięcia, stowarzyszeń, fundacji. Blisko 500 tysięcy złotych w tym roku na projekty zgłaszane przez kluby sportowe, fundacje realizujące projekty sportowe oraz na projekty społeczne, inne, niesportowe, blisko 200 tysięcy złotych. Myślę, że warto też dodać, że od jakiegoś czasu mamy bardzo mocno rozwijający się ruch kół gospodyń wiejskich na terenie gminy, nie tylko naszej gminy zresztą – mówi burmistrz Siechnic Milan Ušák.

W gminie Siechnice funkcjonuje wiele kół gospodyń wiejskich, spośród których trzy aplikowały i dostały dotacje.

Na co dzień zajmujemy się pieczeniem ciast, gotowaniem, przygotowaniem różnych posiłków dla naszej małej społeczności, jaką są Bogusławice. No i w międzyczasie organizujemy różne pikniki, wydarzenia jak sprzątanie świata, dzień dziecka, Mikołajki. Podpisaliśmy dwie umowy. Jedna z nich jest na organizację festynu i zabawy dla dzieci z animacją i dla dorosłych. Natomiast druga umowa jest umową integracyjną, spotkaniem dla seniorów, osób starszych i niepełnosprawnych – mówi przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Mocno Zakręceni” w Bogusławicach, Karolina Stępień.

Funkcjonujący od 17 lat Uczniowski Klub Sportowy „Relax” właściwie co roku aplikuje o dotacje. Pozwala to na dalsze funkcjonowanie klubu i organizowanie zajęć sportowych za darmo.

30 tysięcy dostaliśmy dofinansowania praktycznie w całości ze względu na to, że nie opieramy naszej działalności na składkach uczestników danego zadania, w związku z tym w całości jest to finansowane przez gminę Siechnice. Bardzo dziękujemy gminie za to, że wspomaga naszą działalność. W ofercie mamy zajęcia z zakresu piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki koszykowej. No i tutaj na tym terenie to jest chyba taki ewenement, prowadzimy również zajęcia z kajakarstwa – mówi Artur Kaliszczak, wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Relaks”.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy