Pieniądze potrzebne od zaraz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pożyczki unijne na bieżące wydatki to kolejna pomoc dla przedsiębiorców. Tym razem dolnośląskich, którzy walczą ze skutkami COVID-19 w swoich firmach.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wielu przedsiębiorców boryka się obecnie z problemami finansowymi na pokrycie stałych wydatków. Unijna pożyczka płynnościowa z środków unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego, który jest elementem Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego, ma pomoc wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia finansowego.

Do marca oferowaliśmy pożyczki związane z rozwojem i innowacyjnością tych przedsiębiorców. Ze względu na obecną sytuację, wprowadziliśmy pożyczki płynnościowe, które umożliwią przedsiębiorcom bieżące funkcjonowanie — mówi Mikołaj Szyszkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego.

O pożyczkę mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które zostały dotknięte negatywnymi skutkami wywołanymi przez epidemie COVID-19.

W ramach tego produktu maksymalne finansowanie dla jednego przedsiębiorcy to jest 250 tysięcy złotych. Oczywiście, tych pożyczek może być więcej, ale łączna ich wartość nie może przekroczyć 250 tysięcy złotych — tłumaczy Mikołaj Szyszkowski.

Dzięki pożyczce można sfinansować między innymi wynagrodzenie pracowników, opłaty za czynsz lub najem lokalu, zakup towaru, czy wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania firmy. Gdzie można zgłosić się po wsparcie?

Jako BGK nie udzielamy tych pożyczek, tylko wybieramy pośredników finansowych. Podmiotami, w których przedsiębiorcy mogą się ubiegać o wsparcie to Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A., Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. — dodaje ekspert Banku Gospodarstwa Krajowego

Dzięki wsparciu finansowemu przedsiębiorcy będę mogli dalej prowadzić swoje firmy, a miejsca pracy zostaną utrzymane.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy