Pierwsi studenci Conventry University Wrocław otrzymali dyplomy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
7 września Coventry University świętowało ukończenie studiów przez pierwszych studentów wrocławskiego kampusu. Otwarty w 2020 roku pierwszy oddział w Polsce, uchylił młodym, ambitnym ludziom drzwi do brytyjskich standardów nauczania. 

Wrocław to miasto wielokulturowe, bardzo europejskie, bardzo otwarte na międzynarodowych studentów, miasto akademickie przede wszystkim, no i miasto jakoś środek biznesowy. Zastanawialiśmy się, gdzie otworzyć Coventry University Wrocław, czyli filię uczelni. Po bardzo długich analizach, analizowaliśmy wiele krajów europejskich, analizowaliśmy wiele miast, koniec końców polskich, które, jak już padła decyzja, że Polska jest tym miejscem, w którym chcielibyśmy lokować kampus, gdzie najlepiej można by uczyć studentów w języku angielskim, gdzie mogliby uzyskać brytyjskie dyplomy. Chcemy, aby coraz więcej studentów przyjeżdżało do Wrocławia, żeby Wrocław był jeszcze bardziej międzynarodowym ośrodkiem akademickim, a jednocześnie nasi studenci poprzez swoje wykształcenie uzupełniają rynek pracy we Wrocławiu, są bardzo dobrze przygotowani do zawodów biznesowych i są bardzo chwaleni przez biznes wrocławski -mówi dr Jacek Lewandowski, dyrektor Kampusu Coventry University we Wrocławiu.

Nowoczesne kierunki studiów oferowane przez uczelnie uwzględniają zapotrzebowanie pracodawców zarówno w kraju, jak i na świecie na studia wyższe, których celem jest dopasowanie do przyszłych wymagań miejsca pracy. 

Wybrałam tę uczelnię, ponieważ jest międzynarodową uczelnią z bardzo wysokim standardem nauczania, która stawia bardzo na praktykę. Było trudno, ale się udało. Aktualnie już jestem na studiach magisterskich, więc teraz to planuję zrobić – powiedziała Daria Jutrczak, absolwentka Coventry University we Wrocławiu.

Kolejnym punktem wydarzenia było nadanie tytułu doktora Honoris Causa doktorowi Rafałowi Dudkiewiczowi, który w latach 2002-2018 pełnił funkcję prezydenta Wrocławia, znacząco przyczyniając się do rozwoju miasta poprzez odważne inwestycje we współpracy z zagranicznymi i lokalnymi inwestorami biznesowymi. 

Trzecie akademickie wyróżnienie w moim życiu. Jestem jako jedyny Polak honorowym członkiem największej Europejskiej Akademii Naukowej, Akademia Europea, jestem doktorem honorowym mojej Alma mater Politechniki Wrocławskiej, ale dzisiaj stałem się pół Brytyjczykiem i jeszcze w całości jestem wrocławianinem poprzez doktorat honorowy Uniwersytetu Coventry. Bardzo jestem zaszczycony. Muszę powiedzieć, że to jest oczywiście nagroda dla grupy, która pracowała nad tym, żeby Coventry University znalazł swoje miejsce we Wrocławiu. Więc wyróżniono mnie, ale to jest symbol pracy zespołowej – mówi Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent Wrocławia w latach: 2002-2018.

Ośrodek współpracuje z firmami, aby rozwijać kursy ukierunkowane na karierę. Dzięki temu absolwenci są w pełni przygotowani do wywierania pozytywnego wpływu w miejscu pracy.

Z ogromnym, ale pozytywnym napięciem obserwuję wszystko, co się dzieje we Wrocławiu. Zobaczymy, co przyszłość przyniesie – dodał Rafał Dudkiewicz.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy