Pierwsza sesja Rady Gminy Kobierzyce. Znamy nowego przewodniczącego rady

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowy wójt, nowy przewodniczący rady gminy i nowi radni z różnych ugrupowań. W Kobierzycach 6 maja odbyła się sesja rady gminy. Po ponad dwóch dekadach ze stanowiska ustąpił Ryszard Pacholik, który będzie teraz pełnił funkcję radnego powiatu wrocławskiego. Nowym wójtem gminy Kobierzyce został Piotr Kopeć wybrany 7 kwietnia.

Na pierwszej po wyborach samorządowych sesji Rady Gminy Kobierzyce, dotychczasowy wójt Ryszard Pacholik oficjalnie przekazał władzę nowemu wójtowi Piotrowi Kopciowi.

– 23 lata to faktycznie emocje są jak się odchodzi. Jest czas odejścia i czas przyjścia. Długi okres (23 lata). Myślę, że tu zżyłem się naprawdę z tą kadrą, z mieszkańcami. Dla mnie zawsze najważniejszy był kontakt z mieszkańcami. Myślę, że z dumą mogę odejść z tego stanowiska. Tym bardziej, że przekazuje urząd osobie, z którą miałem tutaj okazję pracować przez 18 lat na stanowisku zastępczy wójta, ale to osoba, która również jeszcze wcześniej pracowała w urzędzie niż ja, więc przekazuję to w godne ręce. Jestem przekonany, że (Piotr Kopeć) będzie kontynuował nasze wspólne działania – mówi Ryszard Pacholik, ustępujący wójt gminy Kobierzyce.

– Kontynuujemy to, co dobre, a zmieniamy to, czego oczekują od nas mieszkańcy i taka będzie ta kadencja. Emocje wielkie, naprawdę ten dzisiejszy dzień jest też takim dniem podniosłym. To wiadomo, że ten moment przyjęcia tej nominacji to jest coś w życiu każdego człowieka. Myślę, że bardzo ważny. Wobec tego jest to taki moment faktycznie takiego zrozumienia, że tak, że to jest ta chwila, czyli tę chwilę się zapamiętuje na całe życie. Zawsze pamiętałem taką datę – 3 stycznia 1999 roku, bo wtedy przyszedłem tutaj do pracy, do urzędu gminy, a dzisiaj będę pamiętał 6 maja 2024 roku –mówi Piotr Kopeć, wójt gminy Kobierzyce. 

Na czele Rady Gminy Kobierzyce stanie Wiesław Szwed, który pokonał swojego kontrkandydata Krzysztofa Drozdowskiego. Na 18 ważnych głosów, radni oddali 12 na Wiesława Szweda. Nowy przewodniczący chce wzmocnić współpracę rady z organizacjami pozarządowymi i działać ponad podziałami.

– Myślę, że teraz jest czas właśnie na pojednanie, na scalenie tego, co zostało, żebyśmy nie byli takim podziałami jak do tej pory, czyli klub wójta, klub „Ponad podziałami”, klub „Będzie lepiej”. Chciałbym, żeby ta rada była w miarę jedna, jednolita, żebyśmy na koniec kadencji mogli faktycznie głosować nawet udziałem 21 do zera – mówi Wiesław Szwed, przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce.

Ryszard Pacholik nie porzuca pracy w samorządzie, bo przechodzi do Rady Powiatu Wrocławskiego i jak zadeklarował na sesji Rady Gmin Kobierzyce, będzie swoją gminę nadal wspierał.

– Deklaruję formy współpracy z nową radą gminy, z nowym wójtem na zasadzie partnerskiej współpraca powiat- gmina. Myślę, że tylko takie kontakty są tutaj najbardziej potrzebne i z najlepszym skutkiem dla mieszkańców – mówi Ryszard Pacholik, ustępujący wójt gminy Kobierzyce.

Rada Gminy Kobierzyce liczy 21 radnych.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy