Pierwsza taka decyzja w Polsce – do Teatru Komedia tylko z paszportem covidowym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To pierwsza taka decyzja w Polsce, ale mam nadzieję, że będzie ich więcej. Od 1 grudnia 2021 roku w Teatrze Komedia we Wrocławiu podjęto decyzję o tym, że do teatru mają wstęp tylko osoby z paszportem covidowym, ozdrowieńcy i osoby z aktualnym, ujemnym testem. Wiele osób miało nadzieję, że taką decyzję podejmie polski rząd, ale skoro rząd się nie kwapi, to inni wzięli sprawy w swoje ręce. W trosce o zdrowie i życie swoje, swoich bliskich i widzów. Z poczucia odpowiedzialności.

Wrocławski Teatr Komedia to teatr prywatny, założony w 1997 roku przez Pawła Okońskiego i Wojciecha Dąbrowskiego. Aktorzy grają gościnnie na scenie Teatru Lalek. Od lat premiery są wydarzeniem we Wrocławiu. W czasach pandemii wszyscy aktorzy podjęli decyzję o zaszczepieniu się na Covid-19.

Po trzeciej dawce, nic mnie nie boli, troszkę czułem rękę i żadnych innych objawów – mówi Jan Węglowski, aktor. 

Oczywiście zaszczepiony, dwiema dawkami, kolejną mam w grudniu – mówi Radek Kasiukiewicz, aktor. 

Teraz czas na kolejne decyzje – uznali właściciele teatru. Tak, jak teraz sprawdzane są bilety – tak od 1 grudnia będą sprawdzane paszporty covidowe. 

Zareagowaliśmy ekstremalnie i rzeczywiście od 1 grudnia tylko osoby zaszczepione z paszportem, ozdrowieńcy i z aktualnym testem będą mogły wejść do teatru. Widzimy po liczbie biletów, które od 2-3 miesięcy są sprzedane, że po tej informacji rezygnuje na przykład z grupy 30 osób – zaledwie pięć osób – mówi Wojciech Dąbrowski, aktor, właściciel Teatru Komedia. 

Na scenie – przed spektaklami – już podawane są informacje dotyczące paszportu covidowego. Decyzja przedstawicieli teatru wzbudza wśród widzów wiele kontrowersji. 

To w takim razie jesteśmy po raz ostatni w teatrze, nie zaszczepię się z tego powodu, żeby chodzić do teatru.

Doszliśmy już do takiego poziomu zachorowań, że jestem zdecydowanie za. 

Ja jestem zbulwersowana taką decyzją. Nie ma podstaw prawnych do tego, rozumiem, że to teatr prywatny , ale to nie jest w porządku. 

Ja zdecydowanie odmienne mam zdanie, uważam, że to dla bezpieczeństwa nas wszystkich – mówią widzowie Teatru Komedia. 

Podejmując taką decyzję, wiedzieliśmy, że nie wszyscy będą zadowoleni – mówi właściciel teatru, ale przekonuje…

 – Jeżeli my nie zareagujemy, nie zadbamy o zdrowie swoje i naszych widzów, a widzowie nie zadbają o nas, to do niczego nie dojdziemy, dopuścimy do zbrodni narodowej, będziemy umierali jak muchy – mówi Wojciech Dąbrowski, aktor, właściciel Teatru Komedia.

Wielu widzów przekonanych jest, że to jedyne słuszne rozwiązanie. 

Jestem za tym, żeby w miejsca publiczne wpuszczać tylko zaszczepionych. Czy do dyskryminacja? Ze względów bezpieczeństwa do nie jest radykalne, tylko racjonalne .

Mnie bardzo zmartwiła ta fala hejtu po ogłoszeniu tej decyzji dyrektora. I pomyślałam, że tacy ludzie do teatru nie chodzą, bo to byłby wstyd, natomiast my jesteśmy bezpieczniejsi –  mówią widzowie. 

Od kilku dni w szpitalach w Polsce umiera ponad 500 osób.

 – Jak tak dalej pójdzie to umrze 40 tysięcy do końca roku. Wszyscy mądrzy ludzie mówią, że trzeba się szczepić. I lekarze i doradcy prezydenta. Władza tego nie słucha. My nie bawimy się w politykę. Jestem przekonany, że jesteśmy mądrzy, myślący i mamy pogląd wyrobiony na temat choroby i śmierci, którą ona powoduje. To my musimy wziąć sprawy w swoje ręce, zarządzanie tym covidem i sami zacząć się przed nim bronić –  mówi Wojciech Dąbrowski, aktor, właściciel Teatru Komedia.

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy