Pierwsze połączenie międzykontynentalne – bezpośrednio z Wrocławia do Seulu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To będzie pierwsze międzykontynentalne regularne połączenie - od listopada raz w tygodniu pasażerowie będą mogli polecieć z Wrocławia do stolicy Korei Południowej, czyli Seulu. To ważne połączenie przede wszystkim ze względów biznesowych, ale będzie atrakcyjne również dla turystów.

– Pierwsze połączenie odbędzie się 3 listopada. Lot potrwa około 11 godzin. Odbędzie się na pokładzie super nowoczesnego samolotu Boeing 787  Dreamliner. Zabierze na pokład 252 pasażerów – mówi Katarzyna Piskorz, wiceprezeska PLL Lot.

Bezpośrednio z Wrocławia samoloty będą latać raz w tygodniu, w piątek w godzinach popołudniowych. Skróci to czas podróży, bo pasażerowie nie będą musieli się przesiadać. Dla Portu Lotniczego to duży sukces, bo to pierwsze regularne połączenie z innym kontynentem.

– Negocjacje dość żmudne i trwały ponad dwa lata, więc w międzyczasie zmienił się zarząd PLL LOT-u. Natomiast bardzo się cieszymy, że mogliśmy kilkanaście dni temu zakończyć te negocjacje i dzisiaj ogłosić to połączenie – mówi Cezary Pacamaj, prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A.

Połączenie Wrocławia ze stolicą Korei Południowej ma również duże znaczenie dla rozwoju regionu pod względem współpracy biznesowej.

– Na terenie Dolnego Śląska zlokalizowanych jest ponad 580 firm koreańskich. 48 proc. wszystkich firm koreańskich w Polsce to jest zdolny Dolny Śląsk. Uruchomienie tego połączenia powoduje ogromne zainteresowanie Dolnym Śląskiem. Jestem głęboko przekonany o tym, że bardzo wielu Koreańczyków będzie przyjeżdżać, odwiedzać swoje rodziny na Dolnym Śląsku, bo jak już przyjedzie, będzie miała tydzień na to, żeby coś z tym czasem zrobić. Na pewno poświęci to turystyce i zwiedzaniu naszego pięknego regionu – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa Dolnośląskiego.

– Bezpośrednie połączenie, które umożliwia tym 5 tys. Koreańczykom, którzy mieszkają w aglomeracji wrocławskiej bezpośrednie połączenie z największym z jednym z największych lotnisk w tej części Azji. Po drugie to oczywiście cały ruch biznesowy polsko-koreański, który jest związany już od wielu, wielu lat z rozwojem koreańskich kilkuset firm właśnie w regionie Dolnego Śląska, aglomeracji Wrocławia, i też samego miasta naszego – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

– Połączenia do Seulu, który jest takim portem też przesiadkowym. To często nie jest docelowe miejsce, w którym pasażerowie zostają, cieszy się dużym powodzeniem, więc liczymy, że i Wrocław okaże się właśnie strzałem w dziesiątkę – mówi Katarzyna Piskorz, wiceprezeska PLL Lot.

Seul to stolica i największe miasto Korei Południowej. W 2018 roku odwiedziło go ponad 10 milionów turystów z całego świata. Bilety na loty z Wrocławia do Seulu są już w sprzedaży.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy