Pierwsze takie międzykontynentalne połączenie: Wrocław-Seul

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Historyczny moment - 3 listopada bieżącego roku zostało uruchomione połączenie ze stolicy Dolnego Śląska prosto do Seulu. Jest to pierwsze takie międzykontynentalne połączenie.

Dla nas to jest naprawdę historyczny moment, historyczne wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii naszego portu, naszego miasta, naszego regionu mamy pierwsze regularne, co warto podkreślić, połączenie Wrocławia z innym kontynentem. Na początek to będzie raz w tygodniu, czyli w każdy piątek będzie można polecieć do Seulu z Wrocławia i oczywiście również w piątek, ewentualnie kolejny, wrócić do Wrocławia – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Na terenie Dolnego Śląska jest ponad 310 firm koreańskich. 50% firm koreańskich w Polsce właśnie przypada na Dolny Śląsk, a więc to bezpośrednie połączenie stało się koniecznością. Koreańczycy już nie muszą latać przez Monachium, Frankfurt, Warszawę, Pragę czy inne miejscowości. Mogą po prostu wystartować z Wrocławia i wylądować w Seulu – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. 

To bardzo realny moment, ale też symboliczny, bo jest takim wspaniałym też spięciem, taką klamrą pewnej pięknej, długiej historii już istniejących związków naszego regionu z Koreą. Zaczęło się od biznesu, potem powstała wspaniała, duża społeczność koreańska, która wzbogaca nas nie tylko ekonomicznie, ale i kulturowo. Wrocław ma miasto partnerskie w Korei Cheongju, które zresztą jest siedzibą naszego wspaniałego giganta LG Energy Solution – mówi Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Bilety na pierwszy rejs ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Korei Południowej zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem. 

Przypomnę, samolot ma 252 miejsca. Ja patrzyłem godzinę temu na kolejny lot z Wrocławia i tamte liczby to już 243 miejsca, które już zostały sprzedane – mówi Cezary Pacamaj.

Dzięki temu połączeniu będziemy mogli dostać się z Wrocławia do Seulu bez przesiadek w 11 godz. 20 min. Na liniach będą operować samoloty typu Boing 787-8, jak również 787-9. 

Podróż jest przyjemna, szerokokadłubowym samolotem, supernowoczesnym i przede wszystkim jest krótsza. Liczymy na pasażerów, nie tylko tych komercyjnych, którzy podróżują biznesowo do Wrocławia, ale również turystów, bo Seul jest bardzo ciekawym miejscem na przedłużony weekend – mówi Katarzyna Piskorz, członek zarządu ds. Korporacyjnych  LOT S.A.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy