Pierwszy długi weekend w 2022 roku, jakie plany mają wrocławianie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przed nami wyczekiwany przez wielu długi weekend, jednak synoptycy ostrzegają, że nadchodzący do Polski wir niżowy Anette może pokrzyżować plany tym, którzy chcieli w tym czasie wyjechać za miasto.

Przed nami pierwszy długi weekend w tym roku. Niestety, zapowiada się on deszczowo i mgliście. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać, ale wielu wrocławian już wcześniej zaplanowało w tym czasie urlop. O nocleg na Dolnym Śląsku trudno było już miesiąc temu. Czy pogoda pokrzyżuje ich plany, zapytaliśmy wrocławian.

Do warszawki jadę. Pogoda mnie nie interesuje.

Mam zamiar. na długi weekend zostać w domu. Będę wracał do domu, bo w tej chwili mam długi weekend. Zła pogoda nie odstrasza mnie od wyjścia z domu.

Jadę do znajomych w góry, okolice Wałbrzycha i Świdnicy.

Nasze plany na długi weekend to Wrocław – odpowiadają przechodnie.

Na kolejny długi weekend przyjdzie nam poczekać aż do Wielkanocy, która w 2022 roku wypada 17 kwietnia. Długi weekend majowy jest tym, który potrafi najbardziej obsypać wolnymi dniami tylko wówczas, gdy korzystnie wypadną Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku 1 maja wypada w niedzielę, więc nie będzie możliwości odbioru dnia wolnego. Kolejnym świętem, które występuje regularnie w ten sam dzień tygodnia jest Boże Ciało. Z uwagi na dość późny termin Wielkanocy, Boże Ciało przypada dopiero 16 czerwca. W samym środku lata czekamy na długi weekend związany ze Świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanym też Świętem Matki Boskiej Zielnej. Na ostatni przedświąteczny długi weekend nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ Święto Niepodległości 11 listopada wypada w piątek i zyskamy tym samym trzydniowe wolne. Łącznie w 2022 roku osoby zatrudnione na umowie o prace razem z sobotami i niedzielami będą miały aż 114 dni wolnych ustawo od pracy.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy