Pierwszy długi weekend w tym roku. Co robią wrocławianie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Długich weekendów w 2023 r. nie będzie zbyt wiele. Część świąt państwowych i kościelnych wypada w środku tygodnia lub niestety w weekend. Jednak wykorzystując dni z przysługującego nam urlopu, można będzie wypoczywać nawet przez cały tydzień. Przed nami pierwszy dłuższy weekend tego roku.

Święta za nami, ale w mieście wyjątkowo spokojnie, więc może dlatego większość wrocławian nie myśli jeszcze o odpoczynku. 

  • Jeszcze nie myślałam o tym. W sumie nie mamy planów, z dzieckiem w domu rodzinnie spędzimy – mówią wrocławianie. 

Wiele osób dopiero od nas dowiedziała się o dłuższym weekendzie, ale z planami – nadal był problem. 

  • Mamy plany? … Nie – mówią wrocławianie. 

Inni deklarowali, że dużo wcześniej zaplanowali wyjazd, ale niestety nie tak długi jakby chcieli. 

  • Między piątkiem a niedzielą na pewno coś ciekawego się zdarzy. Jakiś wyjazd. Jednodniowy.  Ma pan zaplanowany? Mniej więcej, na 80 procent – mówią wrocławianie. 

Niektórzy są zwolennikami odpoczynku w mieście, dlatego wyjazdy nie są im potrzebne. A jeśli do tego atrakcje są darmowe – to dodatkowe plusy życia miejskiego. 

  • We Wrocławiu jest tyle rzeczy do zobaczenia, że nie trzeba wyjeżdżać do innego miasta i można pospacerować po Starym Mieście. Widziałem, że jest nowa wystawa w Muzeum Architektury, więc jeśli ktoś szuka dobrego pomysłu spędzenia sobotniego popołudnia albo niedzielnego, gdzie jest za darmo wejście do muzeum, to świetny pomysł – dodają. 

Wiele osób poświęci ten czas na… pracę. Już dawno Polacy kult lenistwa zamienili na etos pracy i niestety nie zachowaliśmy przy tym umiaru. Eksperci szacują, że nawet 15 proc. Polaków może być pracoholikami. To są głównie osoby młode, między 25-35 rokiem życia. Co więcej, eksperci nie mają wątpliwości, że pandemia koronawirusa mogła być jednym z czynników, który sprawiał, że pracowaliśmy i nadal pracujemy więcej i bardziej intensywnie.

  • W pracy jesteśmy. W weekend też. W domu i w pracy – tradycyjnie.

  • Nie mam czasu na to – pracuję. Ja miałem iść do pracy, ale dowiedziałem się, że nie idę, więc muszę ten czas spożytkować lepiej – mówią wrocławianie. 

Dopiero w  maju kalendarz zacznie sprzyjać. Majówka 2023 wypadnie w poniedziałek i środę. Oznacza to, że trzy dni urlopu pozwolą na korzystanie z wolnego przez cały tydzień. Ale też są tacy, którzy wakacje mają zawsze. 

  • My jesteśmy emeryci i mamy weekend cały czas – mówią. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy