Piknik rodzinny w Pszok-u przy uI. Michalczyka we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Warsztaty, konkursy, zabawy. Nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Oprócz tego mnóstwo wykładów, garść ciekawostek i informacji na temat tego, jak żyć ekologicznie, jak segregować śmieci i jak to robić najskuteczniej - a to wszystko w najbliższą niedzielę, w ostatnią niedzielę wiosny, już od godziny 10.00 w PSZOK-u przy ul. Michalczyka 9.

Jedną z największych atrakcji będzie muzeum starych sprzętów, czyli coś, co tworzą sami mieszkańcy Wrocławia, wyrzucając ciekawe rzeczy do śmietników. 

Mamy sporo „białych kruków”, mamy stuletnie pianino jeszcze z Breslau z Olauestrasse, czyli z obecnej Oławskiej, mamy pralki Franie, w których kiedyś robiło się pranie, ale i produkowano majonez. Na pewno radyjka, są aparaty, które mają już sześćdziesiątkę na karku. Są telewizory z anteną, którą trzeba było trzymać, żeby nie chmurzył obraz i jednak trzeba się było trochę namęczyć. Jest pierwowzór termomixa, czyli maszynka do mielenia mięsa, którą trzeba się było naheblować, żeby mielone zrobić, więc to kosztowało sporo wysiłku zanim się człowiek najadł –  mówi Michał Sałkowski, rzecznik Ekosystem Wrocław. 

Dla wrocławian starszych to podróż do przeszłości, a dla młodszych – podróż w nieznane. 

Okazało się, że można dać temu drugie życie i tak właśnie zrobiliśmy. To rzeczywiście jest podróż sentymentalna  – mówi Michał Sałkowski

Piknik to mnóstwo zabaw, konkursów i warsztatów. Całość poprowadzi niezwykła osoba, gwiazda. 

Będzie to aktorka Grażyna Wolszczak, która jest ambasadorką takich pozytywnych, ekologicznych zachowań, a po aktorsku i reżysersku w swoim „Garnizonie Sztuki” stworzyła bajkę, spektakl dla dzieci od 4. do 10. roku życia – dodaje rzecznik. 

Podobny piknik zorganizowano jesienią i cieszył się ogromnym powodzeniem. 

  • Impreza ciekawa? Bardzo, na wysokim poziomie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cieszy duża liczba osób, bo to ponad 2 tysiące osób w ciągu dnia. Dużo ludzi z rodzinami, starszego pokolenia – mówią wrocławianie. 

W niedzielę od godz. 10.00 do 16.00 PSZOK przy ul. Michalczyka też zapewne przyciągnie wielu chętnych. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy