Piknik z okazji 25-lecia powiatu wrocławskiego: wspólne świętowanie z mieszkańcami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rodzinna atmosfera, atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne i przede wszystkim możliwości spotkania się - tak w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu upłynął piknik i dzień otwarty, który łączył w sobie świętowanie 25-lecia powiatu wrocławskiego i obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

– Kolejny dzień obchodów 25-lecia powiatu wrocławskiego. Piknik rodzinny dla pracowników, ale przy okazji pikniku rodzinnego też piknik organizowany wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Piknik dla pieczy zastępczej, dla rodzin zastępczych z terenu powiatu wrocławskiego. Wiele się jak widać dzieje, występy, wiele atrakcji dla dzieci – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

– Bardzo nam się podoba. Jesteśmy któryś raz z kolei. Jest bardzo przyjemnie – mówi mieszkanka z Siechnic.

– Przede wszystkim świętowanie. Pokazanie, że powiat wrocławski to nie tylko jacyś dziwni, skostniali urzędnicy, którzy siedzą za biurkami i ciężko się do nich dostać. Jesteśmy blisko mieszkańców, jesteśmy dla nich, jesteśmy zawsze z nimi i dzisiaj świętujemy z rodzinami zastępczymi, świętujemy z mieszkańcami, z samorządowcami – mówi Andrzej Szawan, wicestarosta powiatu wrocławskiego.

– Dla nas jako pracowników, ale też dla rodzin zastępczych, które wspierają dzieci umieszczone w pieczy zastępczej i wspierają nasze działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Na terenie powiatu wrocławskiego wychowuje się około 300 dzieci – mówi Magdalena Kuźnicka, zastępczyni dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu.

– Są różne atrakcje, głównie przybliżające to, czym powiat się między innymi zajmuje, bo jest bezpieczeństwo, jest policja, są strażacy. Jest też nasze stoisko PCPR-u, jest promocja, która tutaj intensywnie pracuje, żeby ten powiat był zauważalny – mówi Wiesław Zając, członek zarządu powiatu wrocławskiego.

– Jest fajna rodzinna atmosfera. Też my, jako artyści, staramy się mówić o fajnych, wartościowych rzeczach. Ja sam tu widziałem, jak miło został przyjęty mój cały blok programowy, artystyczny. Ilu ludzi do mnie podeszło po występie, dziękując mi za przesłanie, co mnie bardzo motywuje, wzmacnia, jest dla mnie satysfakcją, gratyfikacją działań – mówi Roman Lachowolski „Bosski Roman”, artysta.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy