Śląsk Wrocław to nie tylko drużyna, która walczy na boiskach Ekstraklasy, ale także zespół kobiet, blindfootballu i wiele grup młodzieżowych. Aby jednak lepiej rozwijać około-sportową działalność dla kibiców i najmłodszych potrzebna jest nowa jednostka prawna.
– Fundacja będzie służyć wyrównywaniu szans jeśli chodzi o dostęp do sportu, więc dzięki różnym programom, w które będziemy się angażować, będziemy chcieli, aby zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogli uczestniczyć w różnych projektach, które pozwolą im rozwijać się sportowo, oraz aktywnie spędzać czas wolny – mówi Tomasz Szozda, rzecznik prasowy Śląska Wrocław.
Fundacja oprócz promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych będzie wspierała także piłkę nożną w wydaniu kobiecym i nie tylko.
– Bardzo mocno się w to angażujemy, chcemy szkolić dziewczynki w naszej akademii, chcemy organizować turnieje, różnego rodzaju stypendia. To samo tyczy się również osób z niepełnosprawnościami, prowadzimy drużynę blindfootballu i dzięki wsparciu fundacji będziemy mogli zorganizować jakiś ciekawy turniej – dodaje Tomasz Szozda, rzecznik prasowy Śląska Wrocław.
– Od strony formalnej już od pewnego czasu funkcjonuje i uczestniczy w pierwszych projektach i już je realizuje. Z dziedziny projektów miękkich, nie zdradzając za dużo szczegółów, związany z blindfootballem planujemy zorganizować turniej międzynarodowy i zobaczymy jak uda nam się go zorganizować. Ten projekt jest taką kwintesencją przedsięwzięcia i celem fundacji – wyjaśnia Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.
Śląsk Wrocław jest spółką akcyjną, więc nie może pozyskiwać dotacji ministerialnych, wojewódzkich, a nawet miejskich na projekty związane z poza ekstraklasową działalnością. Fundacja działająca przy klubie ma to zmienić.
– Śląsk Wrocław, który głównie kojarzony jest z Ekstraklasą i piłką na najwyższym poziomie rozgrywkowym, to nie tylko piłka nożna, ale też duży wpływ tego klubu na wrocławian i wiemy o tym, że bez funkcjonowania fundacji kilku projektów nie uda nam się zrealizować, lub ich sfinansować – dodaje Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.
Stworzenie fundacji pod wspólnym szyldem WKS-u ma pomóc ją uwiarygodnić i wypromować, a także poprawić rozwój istniejącej Akademii Śląska Wrocław.
– Mając fundację i mając produkt marketingowy jakim jest herb, barwy Śląska Wrocław, to wszystko ma pomóc fundacji, która dzięki temu przestaje być anonimowa – podsumowuje Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.