Piłkarski Śląsk Wrocław powołał fundację

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Piłkarski Śląsk Wrocław powołał do życia fundację, która ma przede wszystkim wyrównywać szanse wśród młodzieży, ale i promować aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Znajdujemy się na stadionie Wrocław, gdzie ten dźwięk nie jest przypadkowy - właśnie trwa wymiana murawy dla pierwszego zespołu.

Śląsk Wrocław to nie tylko drużyna, która walczy na boiskach Ekstraklasy, ale także zespół kobiet, blindfootballu i wiele grup młodzieżowych. Aby jednak lepiej rozwijać około-sportową działalność dla kibiców i najmłodszych potrzebna jest nowa jednostka prawna.

–  Fundacja będzie służyć wyrównywaniu szans jeśli chodzi o dostęp do sportu, więc dzięki różnym programom, w które będziemy się angażować, będziemy chcieli, aby zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogli uczestniczyć w różnych projektach, które pozwolą im rozwijać się sportowo, oraz aktywnie spędzać czas wolny – mówi Tomasz Szozda, rzecznik prasowy Śląska Wrocław.

Fundacja oprócz promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych będzie wspierała także piłkę nożną w wydaniu kobiecym i nie tylko.

– Bardzo mocno się w to angażujemy, chcemy szkolić dziewczynki w naszej akademii, chcemy organizować turnieje, różnego rodzaju stypendia. To samo tyczy się również osób z niepełnosprawnościami, prowadzimy drużynę blindfootballu i dzięki wsparciu fundacji będziemy mogli zorganizować jakiś ciekawy turniej – dodaje Tomasz Szozda, rzecznik prasowy Śląska Wrocław.

–  Od strony formalnej już od pewnego czasu funkcjonuje i uczestniczy w pierwszych projektach i już je realizuje. Z dziedziny projektów miękkich, nie zdradzając za dużo szczegółów, związany z blindfootballem planujemy zorganizować turniej międzynarodowy i zobaczymy jak uda nam się go zorganizować. Ten projekt jest taką kwintesencją przedsięwzięcia i celem fundacji – wyjaśnia Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław jest spółką akcyjną, więc nie może pozyskiwać dotacji ministerialnych, wojewódzkich, a nawet miejskich na projekty związane z poza ekstraklasową działalnością. Fundacja działająca przy klubie ma to zmienić.

Śląsk Wrocław, który głównie kojarzony jest z Ekstraklasą i piłką na najwyższym poziomie rozgrywkowym, to nie tylko piłka nożna, ale też duży wpływ tego klubu na wrocławian i wiemy o tym, że bez funkcjonowania fundacji kilku projektów nie uda nam się zrealizować, lub ich sfinansować – dodaje Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Stworzenie fundacji pod wspólnym szyldem WKS-u ma pomóc ją uwiarygodnić i wypromować, a także poprawić rozwój istniejącej Akademii Śląska Wrocław.

–  Mając fundację i mając produkt marketingowy jakim jest herb, barwy Śląska Wrocław, to wszystko  ma pomóc fundacji, która dzięki temu przestaje być anonimowa – podsumowuje Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy