Piotr Tworek nowym trenerem WKS-u Śląska Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po tym, jak z piłkarzami Śląska Wrocław pożegnał się Jacek Magiera, funkcję pierwszego trenera objął Piotr Tworek. Obecnie Śląsk jest po 24 spotkaniach i zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli. Przed nowym szkoleniowcem trudne zadanie, jeśli WKS ma bić się o górną ósemkę.

Szkoleniowiec przez wiele lat był związany z Wartą Poznań, z którą awansował do Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Dodatkowo trenował zawodników Miedzi Legnica, Podbeskidzia Bielsko-Biała, a także Korony Kielce. Teraz przyszedł czas na wrocławski WKS.

To jest klub, który ma ogromną tradycję, wspaniałych kibiców. Pracować tutaj to zaszczyt. Była obopólna chęć współpracy, zarówno ze strony zarządu jak i z mojej, dlatego tutaj jestem – mówi Piotr Tworek, trener WKS-u Śląska Wrocław.

W kuluarach trener przyznał, że najważniejszym zadaniem będzie na nowo obudzenie woli zwycięstwa i to tego chciałby się trzymać w pierwszej kolejności.

– Tylko i wyłącznie swoim natchnieniem, swoją dobrą energią, przekazem pozytywnych emocji. Trzeba wyzwolić ducha walki pracą, zwykłą pracą – dodaje Piotr Tworek, trener WKS-u Śląska Wrocław.

Za trenerem już zapoznawczy trening z drużyną. Pierwsze cele zostały postawione, jednak na razie szkoleniowiec nie chce mówić o nich głośno. 

Mieliśmy pierwsze zajęcia treningowe, które trwały dość długo. Jestem zadowolony i po krótkiej rozmowie z moim sztabem, doszliśmy do wniosku, że pierwsze wrażenie jest pozytywne. Oby to się utrzymało jak najdłużej, ale także przełożyło się na wynik. To jest najważniejsze, jak najszybciej musimy osiągać małe cele – podsumowuje Piotr Tworek, trener WKS-u Śląska Wrocław.

Pierwsze spotkanie z Piotrem Tworkiem w roli trenera odbędzie się w niedzielę 13 lutego o 15:00 na Tarczyński Arena. Przeciwnikiem Trójkolorowych będzie Radomiak Radom.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy